İNEGÖL İCRA DAİRESİ

Arsa ve betonarme bina icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00687444
Şehir : Bursa / İnegöl
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 27.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/576 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
155000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2017 11:20
İkinci Satış Günü
:
11.01.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu- Adalet Sarayı 1.Kat İnegöl/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
1. İCRA DAİRESİ
2010/576 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu bilgileri : Bursa İli, İnegöl İlçesi, Akhisar Mahallesi, Hıdırbey Mevkii, 257 Ada,4 Parsel, 200,02 m2 yüzölçümlü, Ana Taşınmaz Niteliği Arsa olan taşınmaz.
Özellikleri :Taşınmaz parsel üzerinde zemin kat ve normal 1 kattan ibaret dış cephesi sıvalı ancak boyasız vaziyetteolan 2 katlı binanın bulunduğu, üzerinde çatısının bulunmadığı görülen ve her bir katında bir adet mesken bulunan binanın bünyesinde iki adet meskenin olduğu,
binanın zemin katındaki meskenin hol, mutfak, salon, 2 oda, banya ve Wc kısımlarından ibaretyaklaşık 100 m2 alana sahip olduğu, oda kapıları vernikli masif ahşap, pencere doğramalarının demir doğrama, bir oda zeminin rabıta ahşap kaplama, diğer oda zeminlerinin şap, banyo zeminin seramik duvarının tavana kadar fayans olduğu, banyo içinde alafranga Wc ve lavabolarınınbulunduğu, zemini seramik olan mutfak kısmında mermer mutfak tezgahının ve ahşaptan yapılmış mutfak rafının bulunduğu, ısınma şekli katı yakıtlı soba olan meskenin daire giriş kapısının ise ahşap olduğu, elektriği ve suyu mevut mesken içinde halihazırda ikamet edildiği, binanın 1. katında yer alan mesken içinde hol, mutfak, salon, 2 oda, banyo, Wc ve balkon kısımlarından ibaret yaklaşık 115 m2 alana sahip olduğu, kapıları vernikli, masif ahşap, odazeminleri şap, hol ve mutfak zeminin seramik, banyo ve Wc zeminlerini seramik duvarının tavana kadar fayans, mesken giriş kapısının çelik, salon zeminin laminat olduğu, mutfak kısmında mutfak dolap ve tezgahının mevut olduğu, banyo küvet, alafranga wc ve Lavabo bulunduğu, ayrıca mesken iiçin de ayrı bir alaturka lavabo olan Wc bulunduğu, zemin kattiki meskene göre daha kaliteli ve güncel malzemelerle inşa edildiği görülennormal 1. kattakimeskenin oda duvarlarınınalçı sıvalı ve boyalı vaziyette olduğu ve bina üzerinde çatısınınmevcut olmamasınabağlık olarak normal 1. kattaki mesken tavanlarında yoğun nem ve küflenmenin bulunduğu halihazır mesken içinde ikamet edildiği,Taşınmazın değerinin;Arsa değeri40.000 TL,Zemin Kat Dairesi 55.000 TL,Normal 1. Kat Dairesi 60.000 TL,Toplam 155.000 TL olduğu blirkişi tarafından rapor edilmiştir.
Yüzölçümü : 200,02 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/12/2017 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 11/01/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu- Adalet Sarayı 1.Kat İnegöl/Bursa
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/576 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR