GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy'de dubleks daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038963
Şehir : İstanbul / Gaziosmanpaşa
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 11.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
???????2019/11803 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:15
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA6. İCRA DAİRESİ
2019/11803 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 0 Ada, 21115 Parsel, ARNAVUTKÖY Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm satışa konu taşınmaz İstanbul arnavutköy ilçesi anadolu (tapuda arnavutköy) mahallesi takva sokakta tapunun 21115 parsel sayılı ve takva sokaktan 7 dış kapı alan kat irtifakı tesisli kagir apartmanda 1756/11756 arsa paylı bodrum+zeminkat (2) bağımsız bölüm numaralı dubleks meskenin tamamı niteliğindedir.Taşınmaz kapalı olduğundan içerisine girilememiş,Tapu müdürlüğünde bulunan onaylı mimari projesi ve daire dışarıdan tetkik edilmiş olup,emsal daireler görülmüştür.
Değerleme konusu taşınmaz bodrum kat+zeminkat+ 3 normal kat+ çatı arası kattan müteşekkil,B.A.K. tarzda,bitişik nizamda,2.Sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş,zemin katında iki,diğer katlarında birer daireli,elektrik,sıhhi tesisatı mevcut,asansörlü ana binada bulunmaktadır.Arnavutköy Tapu Mdürülüğünde bulunan onaylı 23.03.2016 tarih,222 sayılı mimari projesine göre zemin katta 1 nolu mesken ve 2 nolu dubleks mesken yer almaktadır.Mhallinde yapılan tespite göre onaylı mimari projesine aykırı bir şekilde zemin katta bulunan daireler birleştirilip tek giriş kapısı açılmak sureti ile tek daire olarak kullanılmaktadır.Bodrum katta bulunan 2 nolu daireye ait kısım ise yine projesine aykırı bir şekilde bodrum katta ayrı bir katta bulunan 2 nolu daireye ait kısım ise yine projesine aykırı bir şekilde bodrum katta ayrı bir daire giriş kapısı açılarak ve daire içi dahili merdiven iptal edilerek ayrı daire olarak kullanılmaktadır.Projesine göre zemin katta 14,05 m2 alanlı bir oda,dahili merdiven ile inilen bodrum katta 37,38 m2 alanlı antre-hol,banyo-WC ,açık mutfak,salon,ebeveyn banyolu bir oda bulunmaktadır.Mhallinde yapılan tespite göre zemin katta bulunan birleştirilmiş daire antre-hol,oda,salon,mutfak,banyo-WC mahallerinden ibaret 48,50 m2 alanlı,bodrum katta bulunan daire arka bahçeye yapılan eklentiler ile antre-hol,iki oda,salon,mutfak,banyo-wc mahalli 56,00 m2 kullanım alanlıdır. Satışa konu 2 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın kullanım alanı onaylı mimari projesine göre net 51,43 m2'dir.Dairede zeminler parke ve seramik,iç kapılar ahşap,duvarları sıvalı ve boyalı,mutfakta sabit tezgah üzere ahşap dolaplı,banyo-WC'de sıhhi tesisat armatürleri ikmal edilmiş durumdadır.Daire pencereleri PVC ve çift camlı olup demir korkuluklu daire griiş kapısı çeliktir. Söz konusu taşınmaz bulunduğu konum itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış,her türlü belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda civarın talep gören iskana elverişli konut alanında yer alamaktadır.
Adresi : Arnavutköy Mah.Takva Sk.No:7 D.2 Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 117,56 m2Arsa Payı : 1756/11756
İmar Durumu : Kat sayısı 4, İnşaat tarzı E:1,5 H max:4 kat.Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf Satışa konu hisse : Tam Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11803 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR