GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy'de 82 m² 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01083182
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : HADIMKÖY MAH. / HADIMKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4049 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.02.2020 11:30
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/4049 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konusu taşınmaz; İstanbul ili, Arnavutköy İlçesi, Hadımköy Mahallesi 4989 parselde kayıtlı, C blok 3.Normal kat (14) nolu bağımsız bölüm, mesken vasıflı taşınmazın bulunduğu (İdari adresi) Arnavutköy İlçesi, Hadımköy Mahallesi, Rota Sokak No:3C Blok: C, K:3 D:14 adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina; Bodrum kat + zemin kat + 4 normal katı olmak üzere, katlar üç daire üzerili, 17 bağımsız bölümlü ve 6 katlıdır. Bina giriş holü zemini, sahanlıkları ve merdiven basamakları mermer kaplamalı, alüminyum korkuluklu, merdivenkovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, bina giriş kapısı çelik kapılı, dış cephesi kısmen betopan, kısmen mantolama ve kısmen de pvc cam kaplamalı, asansörlü, doğalgazlı kalorifer ısıtmalı elektrik, su sıhhi tesisat kalorifer tesisatı mevcuttur. Arnavutköy Belediyesi İmar arşivinden ruhsat eki mimari projesinde yapılan incelemede taşınmazın; C blok 3.Normal kat (14) nolu mesken, girişte antre, hol, salon+balkon, iki odalı, mutfak, banyo ve wc olarak projelendirildiği yaklaşık toplam net 82,00 m², brüt 98,00 m² alana sahiptir. Yerinde yapılan incelemede, C blok 3.Normal katta asansör çıkışı solda olup,projesinde L şeklinde balkonun oda ve salona dâhil edildiği ve cephesi pvc pencere ile kapatıldığı tespit edilmiştir. Odalar ve salon laminant parke kaplamalı olup, antre, mutfak, banyo, wc ve balkon zeminleri ise seramik kaplamalı olup, duvarlar sıva üzeri plastik boyalı olduğu, ıslak zeminlerde ise duvarlar seramik kaplamalı, banyosunda sıhhi tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarları ve duşakabin mevcut, mutfakta ise sabit tezgâh ile ahşap mutfak dolapları, dış kapısı çelik kapılı, iç kapılar ahşap panel kapılar, pencereleri pvc ve ısıcamlı olup, doğalgaz ısıtmalı, elektrik, su, sıhhi tesisatı kalorifer tesisatı mevcuttur. taşınmaz imarlı olup E:1.90, Hmaks: 6 katlı konut+ticaret 1 alanında kalmakta olup kısmen de yola terki bulunmaktadır. Taşınmazın köşe ve merkezi konum itibariyle, park, ilk ve ortaokula yakınlığı, Haraççı-Hadımköy Yolu 170 m, İstanbul Caddesi 500 m, Sazlıbosna Barajı 3300 m, Yeşilbayır Yüksek Hızlı Tren Durağı 2800 m mesafede, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü belediye ve sosyal imkânlardan istifade edecek konumda civarın talep gören konut alanında yer almaktadır. İİK'nun 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Arsa Payı : 5875/223677 :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı E:1.90, Hmaks: 6 katlı konut+ticaret 1 alanında kalmakta olup kısmen de yola terki bulunmaktadır..Ayrıntılı bilgidosyasında.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse : tam Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4049 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR