GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy'de 61 m² dubleks daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064712
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : BOĞAZKÖY İSTİKLAL MAH. / BOĞAZKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 61
Bina Yaşı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12126 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:15
Satış Yeri
:
Küçükköy, Yeni Mah. 542. Sok. no: 1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/12126 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konusu taşınmaz, İstanbul ili, Arnavutköy İlçesi, Boğazköy Mahallesi 4816 ada 14 parselde kayıtlı, 606,16 m² büyüklüğündeki arsa üzerinde inşa edilmiş, 3000/60596 arsa paylı yaklaşık 3 yıllık binada bulunan Dublex mesken vasıflı, Boğazköy Mahallesi Özgülüm Sk. No: 5-7 Kat. Zemin D. 2 Arnavutköy / İstanbul adresine bulunan taşınmazdır. Taşınmaz mimari proje aykırı olarak fiili 1 nolu bağımsız bölüme tekabül etmekle birlikte taşınmaz maliki fiili 2, projeye göre 1 nolu daireyi kullanmaktadır. Taşınmaz projede belirtilen şekle aykırı olarak tadilatlar yapılmıştır. Mimari projeye göre zeminde giriş kapısının sol tarafında 2 adet bağimsız bölüm olması gerekirken (2 ve 3 nolu B.B) 2 ve 3 nolu bağımsız bölümlerin zemin katları birleştirilerek tek daire olarak kullanılmaktadır. 2 nolu Bağımsız bölüme ait Bodrum kattaki dublex kısım ile Yapının tamamıma ait SIĞINAK la birleştirilerek yeni bir bağımsız bölüm oluşturulmuştur. Yeni oluşturulan bu bağımsız bölüm boş ve kullanılmamakla kullanıma kısmen hazır vaziyettedir. Borçlunun kullanımında olan ve 1 nolu B.B e denk gelen kısımda giriş kapısının sağ tarafına tekabül etmektedir. Borçlunun kullanımındaki taşınmazda yine 1 ve 5 nolu B.B lerin zemin kattaki kısımları birleştirilerek tek bağımsız bölüm olarak kullanılmaktadır. Projeye aykırı olan yapının değerlendirmesi proje üzerinden yapılmıştır. Taşınmazın bünyesinde bulunduğu,?5 katlı betonarme mesken ve arsası nitelikli 3 yıllık apartmanın kendine ait alışveriş merkez, spor sahaları, yürüyüş parkurları ve otopark alanların mevcut olmadığı. Taşınmazın bulunduğu alanda yapılaşmanın yüksek katlı, kısmen ayrık, kısmen bitişik nizam olduğu, Taşınmazın yer aldığı binanın giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları apartman giriş holü zemini ve yaklaşık 1 metre duvarı mermer kaplanmış,merdiven kovası duvarı alçı sıva üzeri plastik boyalı, kat holleri zemini seramik kaplı,korkuluklar paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş, bina giriş kapısı alüminyum doğrama malzemeden imal edilmiş, dış cephesi akrilik dış cephe kaplaması ile kaplanmıştır.Mimari projeye göre zemin katta 5 adet daire üzerine her katta 4 daire olup toplam 17 daire bulunmaktadır. Yapıda asansör bulunmakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 4-5 katlı, konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir.Değerleme konusu taşınmaz,zemin katta konumlu olan 2 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz normal kat ve bodrum kat olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Zemin katta 1 adet salon( 18,25 m²) bulunmaktadır. Taşınmazın bodrum katında 2 adet oda(12,93 m²+14,27 m²),antre( 5,57 m²), mutfak(6,84 m²), banyo+ tuvalet(3,62 m²)bir olmak üzere taşınmazın Net alanı 61,48 m² dir ve Mimari Projesine uymamaktadır. İİK'nun 114 ve 126. maddeleri gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri rapordan özetlenerek ilana derc edilmiştir. daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
İmar Durumu : İnşaat tarzı Emsal:1.10 Hmax: 4 Kat Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir. .Ayrıntılı bilgi dosyasında.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Küçükköy, Yeni Mah. 542. Sok. no: 1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa / İstanbul
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR