GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy'de 42,56 m² 1+1 dubleks daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091523
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : BOĞAZKÖY İSTİKLAL MAH. / BOĞAZKÖY
Oda Sayısı : 1+1
: 42
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/74539 ESAS
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/74539 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli,Arnavutköy İlçesi, Boğazköy İstiklal Mahallesi, Özgülüm Sokakta, tapunun 4816 ada, 14 parsel numarasında kayıtlı ve Özgülüm Sokaktan 5-7 dış kapı numarası alan 606,16m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli ?5 Katlı Betonarme Mesken ve Arsası? vasıflı taşınmazda 3000/60596 arsa paylı zemin+ bodrum kat (4) nolu dubleks meskenin tamamı niteliğindedir. Söz konusu taşınmazın projesinde yapılan tetkikte, ana binanın bodrum kat+ zemin kat+ 3 normal kat+ çatı katlı olarak projelendirildiği, tasdikli mimari projesine göre; bodrum katta binaya ait sığınak, zemin katta yer alan 2-4 ve 5 nolu bağımsız bölümlere ait mahal, bina ana giriş kapısının da yer aldığı zemin katında 1-2-3-4 ve 5 bağımsız bölüm numaralı beş daire, normal katlarında üçer daire olmak üzere toplam 17 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Satışa konu 4 bağımsız bölüm numaralı daire, tasdikli mimari projesine göre zemin kat ve daire içerisinden dahili merdiven ile inişli bodrum katta, binaya yoldan bakışa göre sağ tarafta ve arka cephede yer almakta olup, projesine göre zemin katta daire ana girişi, yatak odası ve bodrum katta inişi temin eden dahili merdiven, bodrum katta ise antre, mutfak, salon, banyo-WC mahallerinden ibaret, 42,56m2 alana sahiptir. Taşınmazın mahallinde yapılan tetkikte ise, söz konusu ana binanın bodrum ve zemin katında proje hilafına uygulamalar yapıldığı, bodrum katta sığınak alanının da dahil edilmesi suretiyle üç adet müstakil kullanımlı daire, zemin katta iki adet müstakil kullanımlı daire inşa edildiği, satışa konu 4 nolu dairenin, zemin katta yer alan yatak odası ve dahili merdivenin, zemin kat 3 kapı nolu daire kullanım alanında yer aldığı tespit edilmiştir. Dairede ıslak hacim zeminleri seramik, salon ve oda zeminleri laminat parke, duvarları sıvalı ve boyalı, PVC doğramalı, elektrik, sıhhi tesisatlar mevcut, çelik giriş kapılıdır. Taşınmazın imar durumu İlgili belediye Başkanlığının vermiş olduğu cevapta; KAKS: 1,10, H:4 kat irtifalı konut alanında kalmaktadır şeklinde belirtilmiştir. İİK'nun 114 ve 126. maddesi gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri bilirkişi raporundan ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1 (KDV oranında yasal değişiklik olması halinde teslim tarihinde geçerli olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Satışa konu hisse :Kaydındaki Şerhler : Bilgi dosyasında.
1. Satış Günü : 10/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Küçükköy,Yeni Mah.542 Sk.No:1 Adliye Ek Hizmet Binası Mezat Salonu, Gaziosmanpaşa/İstanbul -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/74539 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR