GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy'de 230 m² dubleks daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036579
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : BOLLUCA MAH. / BOLLUCA
Oda Sayısı : 4+1
: 230
Bina Yaşı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 08.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11617 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
530,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 11:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 6. İCRA DAİRESİ

2019/11617 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
İstanbul İli Arnavutköy İlçesi Bolluca Hicret mahallesi Böklüm sokakta tapunun 147 ada 3 parselde kayıtlı ve Büklüm sokaktan 9 dış kapı numarası alan 425.00 m2 miktarlı arsa dahilindeki kat mülkiyeti tesisli 4.katlı Betoranme Mesken ve Arsası " vasıflı taşınmazda 90/425 arsa paylı 2. kat ( 5 ) nolu çatı arası piyesli meskenin tamamı niteliğindedir.
Taşınmaz Bodrum kat+zemin kat+ 2 normal kat+çatı kattan müteşekkil B.A.K tarzda 2. sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan iki yıllık ömre sahip normal katlarında ikişer daireli 2. normal kat daireleri çatı arası piyesli daire şeklinde ,elektrik sıhhi tesisat doğalgaz tesisatı ile faal durumda olmayan asansörlü mevcut ana bina dahilinde yer alan ( 6 ) nolu çatı arası piyesli mesken ana binanın 2. normal kat ve çatı katında yer alamakta olup dairenin 2. kat esas daire kısmı antdre ,salon ,mutfak iki oda banyo,WC ve balkon dahil merdiven i ile çıkılan çatı piyesinde salon mutfak niş ,açık teras iki oda banyo,WC mahallerinden ibaret 230 m 2 brüt alana sahip seramik ve laminat parke döşemeli duvarları sıvalı ve boyalı mutfaklarda sabit tezgah ile mutfak dolapları banyolarında sıhhı tesisat armatürleri ile tamamlayıcı aksesuarı ikmal edilmiş durumda daire pencereleri PVCdoğrama ve ısı camlı çelik giriş kapılı elektrik sıhhı tesisat ve doğalgaz tesisitları mevcüt kombili kalorifer ısıtmalıdır.
Satışa konu taşınmaz bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış her türlü Belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda ulaşım imkanları elverilşi olduğu bildirilmiştir.
Adresi : Bolluca Hicret Mahallesi Büklüm Sokak No 9 Arnavutköy /İstanbul
Arsa Payı : 90/425
İmar Durumu : Arnavutköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.10.2018 tarih 24609 Sayılı İmar durumu belgesine göre ; Arnavutköy ilçesiBolluca Mahallesi 147 ada 3 parsel sayılı taşınmaz 14/06/2010 T:T'li 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez veÇevresi uygulama İmar Planında E.0.95.Hmax:3 kat konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir
Kıymeti : 530.000,00 TL
KDV Oranı : % 8
Kaydındaki Şerhler : 6306 Sayılı Kanun Gereğince riskli yapı ibaresi bulunmaktadır diğer bilgiler mevcüt tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11617 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR