GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy Maviköy Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00964492
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : MAVİGÖL MAH. / BOLLUCA
Oda Sayısı : 3+1
: 85
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 16.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1470 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü Kalemi / Yeni Mah. 542 sk -Ek Hizmet Binası /GAZİOSMANPAŞA /İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ 2018/1470 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Arnavutköy İlçesi, Bolluca Mahallesi, 206 Ada, 10 Parsel tamamı 518 m² olup, köy yerleşik alanı dışında yeni oluşan Mavigöl Mahallesinde, Medeniyet sokak ile Tatlı Sokak köşesinde, Medeniyet sokak No: 2-4 kapı sayılı yer olduğu, üzerinde B.A.K. Sistemle inşa edilmiş bir bina olduğu, cephesi özel yalıtımlı kaplamalı, giriş kapısı demir doğralamalı, asansör elektrik , su ve doğalgaz tesisatı bulunduğu anlaşılmıştır. Borçlu adına kayıtlı 2. Kat (8) nolu bağımsız bölüm dairenin salon, üç oda, mutfak, banyo ve wc den ibaret olduğu, daire giriş kapısı çelik kapı, pencereleri pvc doğramalı olduğu, ıslak zeminler seramik odalar ahşap lamine parke kaplamalı olduğu, doğalgaz kombi sistemi ile ısıtıldığı, kullanım alanının 85 m² olduğu anlaşılmıştır.
Adresi : İstanbul ili Arnavutköy ilçesi, Mavigöl Mahallesi, Medeniyet sokak, No: 2-4
Yüzölçümü : 518 m²
Arsa Payı : 37/518
İmar Durumu : Arnavutköy Belediye Başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğünden alının bilgiye göre; İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Bolluca, 206 Ada, 10 parsel 14/06/2010 tasdik tarihli ve 1/1000 ölçekli Arnavutköy Merkez ve Çevresi Uygulama İmar Planında E:1.10 H max: 4 kat Konat alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa 3. İcra Müdürlüğü Kalemi / Yeni Mah. 542 sk -Ek Hizmet
Binası /GAZİOSMANPAŞA /İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1470 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR