GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy/Anadolu'da 91 m² 2+1 daire icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978634
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : ANADOLU MAH. / ARNAVUTKÖY
Oda Sayısı : 2+1
: 91
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1661 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek hizmet binası Mezat Salonu Küçükköy/GAZİOSMANPAŞA/istanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 1. İCRA DAİRESİ

2017/1661 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 2274 Parsel, ARNAVUTKÖY Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Değerleme konusu taşınmaz İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi, Arnavutköy mahallesi, 2274 parselde kayıtlı, 292,00 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde bulunan 15 yıllık binada konumlu, 25/292 arsa paylı, daire nitelikli, (İdari adresi) Anadolu Mahallesi, Necip Fazıl Caddesi, No: 45 / 5 adresinde bulunan taşınmazdır. Taşınmaz üzerinde bulunan 15 yıllık bina;bodrum kat +zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Bina girişi güney cepheden ve zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer ve suni mermer kaplanmış, merdivenkovası duvarı sıva üzeri plastik ve yağlı boyalı, bina giriş kapısı demir doğrama malzemeden imal edilmiş, dış cephesi dekoratif mozaik dış cephe kaplaması ile kaplanmıştır. Yapıda asansör bulunmamakta olup ısınma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır.Bölgede 4-5 katlı konut nitelikli yapılaşma yaygın olup kamu hizmetlerinden tam olarak istifade edilmektedir. Değerleme konusu taşınmaz 2. katta 5 nolu bağımsız bölümdür. 2 adet oda, salon, antre, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon bulunan taşınmaz yaklaşık 91 m2 brüt alanlıdır. Taşınmazda zeminler; salon ve odalarda laminant parke, mutfak, antre, antre, banyo ve balkonda seramik kaplamadır.Duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı olan taşınmazın banyo duvarları seramik kaplıdır. Mutfakta ahşap mutfak dolapları mevcut olup tezgâh mermerittir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap kapı, pencereleri PVC mamuldendir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Anadolu Mahallesi, Necip Fazıl Caddesi, No: 45 / 5Arnavutköy / İSTANBUL
Yüzölçümü : 292 m2
Arsa Payı : 25/292
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli, Arnavutköy Merkez ve Çevresi Uygulama İmar Planında E:2.10, Hmaks:5 kat K+T1 konut+ticaret alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki tapu kayıtlarında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Gaziosmanpaşa Adliyesi Ek hizmet binası Mezat Salonu Küçükköy/GAZİOSMANPAŞA/istanbul - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1661 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR