GEMLİK İCRA DAİRESİ

Armutlu/Karşıyaka'da 86 m2 daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042952
Şehir : Yalova / Armutlu
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / ARMUTLU
Oda Sayısı : 2+1
: 86
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Soba
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 26.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/642 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
15.11.2019 15:30
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ
2019/642 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmazYalova ili, Armutlu ilçesi, Karşıyaka mahallesi, Koyundere mevkiinde bulunan 171 ada 1 parsel sayılı 22.292,69 m2 yüzölçümlü kat mülkiyetine geçmiş "İkiyüziki daire altı dükkan yirmidört bloktan oluşan beş katlı betonarme bina" vasıflı taşınmazda 1/208 arsa paylı B-1 blok zemin katta 2 nolu meskendir. İlçe yerleşim bölgesine 4,5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Parsel denize sıfır konumunda yüksek bir rakımda bulunmaktadır. Parsele asfalt yol ile ulaşım sağlanmaktadır. Parsel deniz manzaralıdır. Taşınmaz Armutlu Bozburunda uç noktada yer almaktadır. Dairenin bulunduğu Fener sitesi 5 katlı 24 bloktan oluşmaktadır. Bloklar zemin üstü 4 katlı olup her blok 8 dairelidir. Site yüzme havuzlu olup kafeterya, sosyal tesis mevcuttur. Site içi yollar ve yeşil alanlar teşkil edilmiştir. Taşınmaz kat mülkiyetine geçmiştir. Sitenin arka kısmında bulunmakta olup havuz manzaralıdır. Taşınmazın bulunduğu binanın merdivenleri mermer kaplı ve demir korkulukludur. Daire bloğun sağında yüksek giriş zemin kat konumundadır. Daire batı, doğu, güney cephelidir. Yakınında Armutlu Tatil köyü yer almaktadır. Bölgede başka yapılaşma olmamasına rağmen Belediye hizmetleri ulaşmıştır. Site deniz manzaralıdır. Daire 2 oda, salon, açık mutfak, antre, koridor, wc, banyo ve iki balkon birimlerinden oluşmaktadır. Dairenin zemin kaplamaları seramik, duvarlar plastik badanalı, kapıları ahşap doğrama, pencereleri ahşap doğrama ve verniklidir. Mutfakta mermerit tezgah ve dolap mevcuttur. Önde L şeklinde ve arka cephede balkonu bulunmaktadır. Daire yazlık tarzda kullanıma uygun olup soba ısıtmalıdır. Banyosu zemin seramik, duvar fayans kaplı, içinde klozet, lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Dairenin yüzölçümü brüt 86 m2, net 74 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmazın içinde bulunduğu bina yaklaşık 25-30 yıllık olup 2013 tarihinden önce inşa edildiği tespit edilmiştir.
Adresi :Karşıyaka Mah.Fener Yolu,Fener Sitesi,B-1 Blok (N Blok),Zemin Kat,No:2 Armutlu/YALOVA
Yüzölçümü : 22.292,69 m2
Arsa Payı : 1/208
İmar Durumu :Taşınmazın imar durumunun ayrık nizam 4 kat TAKSmax:0,40 KAKS:1,60, Hmax:12,50 m. konut alanı olarak planlı olduğu belirlenmiştir.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
2. Satış Günü : 15/11/2019 günü 15:30 - 15:40 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/642 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.23/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR