GEMLİK İCRA DAİRESİ

Armutlu/Bayır'da daire icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00895969
Şehir : Yalova / Armutlu
Semt-Mahalle : BAYIR MAH. / ARMUTLU
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 15.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/977 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:30
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2018/977 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Yalova ili, Armutlu İlçesi, Armutlu Mahallesinde kain Tapu Sicilinde 8203 nolu parselde kayıtlı kat irtifakı kurulmuş 1.475,20 m2 sahalı arsa niteliğindeki gayrimenkulde B blok 1.katta 32/1136 arsa paylı 8 nolu bağımsız bölümdür. Parsel üzerinde betonarme karkas sistemde inşa edilmiş iki adet beş katlı apartman vardır. Parselin çevresi duvarile çevrilmiştir. Yol kotundaki bodrum kat ortak otopark olarak düzenlenmiştir. B blok parselin doğusunda yer almaktadır. Her katta dört daire vardır. Bina asansörlüdür. Merdivenleri mermer kaplıdır. 8 nolu mesken güney ve doğu yönlere cephelidir. Daire üç oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet ile iki balkondan oluşmaktadır. Ebeveyn yatak odasında duş vardır. Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak satıhlar seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Daire kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel pencereler pvc den yapılmıştır. Daire net 110 m2, brüt 130 m2 alanındadır. Taşınmaz ilçe merkezine ortalama 3 km doğudadır. Sahile 500 mt mesafededir. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır. Taşınmaza toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı vardır. Bina bir yaşındadır. Vasat malzemelerle inşa edilmiştir. AT 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir.
Adresi :Bayır Mah.Yılandar Cad. No:115 Armutlu Konakları, B Blok, No:8 Armutlu/YALOVA
Yüzölçümü : 1.475,20 m2
Arsa Payı : 32/1136
İmar Durumu : Dosya içerisinde mevcut İmar Durumundan; taşınmazın tamamının 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında ayrık nizam 4 katlı, E: 1,60 olan yapı alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı :KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/977 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.13/11/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR