PAZAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ardeşen Fırtına Mahallesi'nde natamam 3+1 daire icradan satılıktır

PAZAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131557
Şehir : Rize / Ardeşen
Semt-Mahalle : FIRTINA MAH. / ARDEŞEN
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/362 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.05.2020 10:30
Satış Yeri
:
Pazar Adliyesi, Pazar İcra Müdürlüğü, Pazar/Rize

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. PAZAR(RİZE) İCRA DAİRESİ

2018/362 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Rize İl, Ardeşen İlçe, 15 Ada, 1957 Parsel, FIRTINA Mahallesi, 3. kattaki 7 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet taktiri istenen meskenlerin ilçe merkezine yakın oluşu, ulaşım sorununun bulunmaması, Karadeniz Sahil Yolu'na yakın olması ve etrafında konut yapılaşmalarının yoğun bulunması ve okullara yakın olması olumlu yanlarıdır.Binaya ulaşımı sağlayan yolun altyapı ve üst yapısının keşif tarihi itibari ile(25.03.2019) tamamlanmamış olması olumsuz yanlarıdır. Yapı Kullanma İzin Belgesi mevcut değildir.Binanın mantolama üstü sıva üzeri boyalıdır. Binada 1 adet asansör mevcut olup inşaat halinde olduğundan çalıştırılamamaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapı olup natamamdır. Tamamlanma oranı yaklaşık %85 seviyesindedir.Duvarlar alçı sıva yapılmış olup saten boyası atılmamıştır.İç kapıları ve diğer aksesuarların yapılmadığı tespit edilmiştir.Bağımsız bölümün kuzey-güney ve batı cephesi vardır. Brüt kullanım alanı 130,00 m2 olup net kullanım alanı ise 116,00 m2'dir.Mesken içerisinde 3 oda,1 salon+mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 balkon ve 1 antre vardır.
Adresi : Yavuz Selim Mh.(Eski Fırtına Mh.) Şehit Muhammet Şeremet Cd. K:3 D:7 Ardeşen/Rize
Ana Taşınmaz Yüzölçümü : 659,56 m2
Arsa Payı : 2/46
İmar Durumu : Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL (TAM HİSSE)
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 05/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri :Pazar Adliyesi, Pazar İcra Müdürlüğü, Pazar/Rize

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Düzenlenecek satış ilanının tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililere de ilanentebligat yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/362 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR