ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Araklı Yolgören Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090126
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : YOLGÖREN MAH. / ARAKLI
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 26.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/96 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
179,780 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 10:20
Satış Yeri
:
Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI İCRA DAİRESİ

2018/96 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Yolgören Mahallesi, Fabrika Civarı mevkii, 167 ada, 127 parsel üzerindeki arsada satışa arz edilen B1-2/3. Kat/-15 nolu bağımsız bölümde kain mesken vasfındaki taşınmaz TOKİ afet konutları olarak bilinen site içerisinde, yakın çevresinde benzer nitelikte binalar bulunmakta, ulaşım koşulları ve ulaşılabilirliği olukça rahat, ilçe merkezine yakın konumda, manzarası olan yerlerden, topoğrafik olarak düz ve jeolojik olarak sağlam zemin üzerinde, İmar planında ayrık nizam Emsal:2,00 ve Hmaks 37,00 m olan konut alanı olarak belirlenmiş, dikdörtgen ve düzgün forma sahip parsel üzerinde,kamu kurumlarına ve bir çok okula yürüme mesafesinde, terkleri yapılarak imar uygulaması görmüş değerli parsellerdendir. Satışa arz edilen yapı TOKİ tarafından gerekli kontrolleri yapılmış, enerji sınıfı c olan kaloriferli (bölgeye doğalgaz gelmiştir) asansörlü III B gurubu yapılardan, söz konusu bağımsız bölüm sitenin batısında, 3. katta, kısmen denizi görür, iyi manzarası olan yerde, yapının kullanım alanı bürüt 75 m2, ortak alanlarla beraber 95 m2 kullanım alanına sahip 2+1 şeklinde, çift asansörlü, kapıcısı, güvenliği ve site içerisinde kamelya çocuk oyun parkları ve açık otoparkı mevcut yapı yeni yapı olup yıpranma oranı %2 olarak belirlenmiştir.
Adresi : Yolgören Mah. No: 10, D Blok (BI-2) Araklı/TRABZON
Yüzölçümü : 7.583,20 m2 arsa üzerinde bulunan 15 nolu bağımsız bölüm
Arsa Payı : 1/118
İmar Durumu : İmar planına uygun
Kıymeti : 179.780,20 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı/TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/96 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR