ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Araklı/Merkez Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961131
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ARAKLI
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/140 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
195,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI İCRA DAİRESİ

2017/140 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli Araklı İlçesi Merkez Mahallesi, 510 ada, 457 parselde, 556,09 m2 arsa üzerinde, 3/60 arsa paylı binanın 1. Normal Katında, 2 nolu bağımsız bölümdeki satışa arz edilen taşınmaz mesken vasfındadır. 3 oda + 1 salon + mutfak + Wc ve banyodan oluşan taşınmaz 140 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın bulunduğu yerde site şeklinde yapılaşmaların olduğu, her türlü belediye ve sosyal hizmetlerden yararlanma imkanı bulunan taşınmaz gerek resmi, gerekse ticari ve diğer tüm ekonomik merkezlere oldukça yakın konumda bulunmaktadır. Ayrıca satışa arz edilen taşınmaz KDV Kanunu 17/4- ş maddesinde zikredilen takip dayanağı Konut Finasmanı Kredisine dayalı takiplerden olduğundan ihale alıcısına KDV muafiyeti tanınmıştır.
Adresi : Şehit Murat Altuntaş Cad. Araklı/Trabzon
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 3/60
İmar Durumu : Bitişik nizam 6 kat konut&ticari yapılaşmaya uygun
Kıymeti : 195.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Araklı İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı Zemin Kat Araklı/TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Ayrıca satışa arz edilen taşınmaz KDV Kanunu 17/4- ş maddesinde zikredilen takip dayanağı Konut Finasmanı Kredisine dayandığından ihale alıcılarının KDV muafiyeti bulunmaktadır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR