ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Araklı/Merkez Mahalle'sinde 2+1 daire icradan satılıktır

ARAKLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965871
Şehir : Trabzon / Araklı
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / ARAKLI
Oda Sayısı : 2+1
: 105
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY EKSPRES 19.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/98 ESAS
Muhammen Bedeli
:
179,856 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı /TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ARAKLI İCRA DAİRESİ

2018/98 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İli, Araklı İlçesi, Merkez Mah. 61 ada 3 parsel 2. kat, 6 nolu bağımsız bölümde kain mesken vasfında taşınmaz, ilçe merkezine yakın, manzarası olan yerlerden, sosyo kültürel, ticaret ve ulaşım faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgede, topografik olarak düz ve jeolojik olarak sağlam zemin üzerine yapılmış, imar planında konut ve ticari kullanımda bitişik nizam 6 kat yapılaşması olan alanlardan, yeniden yapılaşması mümkün, bir çok okula kuruma yürüme mesafesinde, yapı 3. sınıf B gurubu yapılardan, deniz manzaları, dış cephe ısı yalıtımlı (mahtolamalı), brüt kullanım alanı olarak 105 m2, ortak alanlarla beraber 130 m2 kullanım alanına sahip, 2+1 şeklinde merkezi sistem ısıtmalı, asansörlü, yapı yıpranma ve eksik imalat oranı %5 olarak tespit edilmiştir.
Adresi : Merkez Mah. Sahil Mevkii 7 Nolu Deniz Sok. No: 11, İç Kapı No: 6
Araklı /Trabzon
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : 2/22
İmar Durumu : Konut ve ticari amaçlı bitişik nizam 6 kat yapılaşmaya uygun
Kıymeti : 179.856,60 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : İcra Müdürlüğü, Hükümet Konağı, Zemin Kat Araklı /TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/98 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR