ARABAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Araban/Yeni Altıntaş Mahallesi'nde 191 m2 kargir ev icradan satılıktır

ARABAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940558
Şehir : Gaziantep / Araban
Semt-Mahalle : YENİ ALTINTAŞ MAH. / ARABAN
: 191
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4 Talimat
Muhammen Bedeli
:
187,273 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
ARABAN KAYMAKAMLIĞI BAHÇESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ARABAN
İCRA DAİRESİ

2017/4 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Araban İlçe, 3136 Parselde kayıtlı 191,00 m2 alanlı olup taşımazın ana taşıyıcı niteliği kargir evdir. Taşınmaz yeni altıntaş mah. 3136 parsel de kayıtlı 114,00m2 bina mevcuttur. kargir ev olarak kayıtlı taşınmazın tamamı borçluya aittir. sosyal donatılara sahip meskenler yoğun gaziantep caddesinin 50 metre kuzeyinde kaldığı yakın çevresinde park okul ibadethane alanları bulunduğu görülmüş olup bölge alt yapısı tamamlanmış olup belediye ve sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. dış cephesi sıvalı boyalı olduğu yapının çatısının bulunmadığı pencerelerin pvc olduğu mesken yapısının kullanılmakta olduğu zemin katının 114,00 m2 üzerine oturduğu 1.katta ise saçak payları ile birlikte yapı alanının genişlemiş olduğu görülmüştür. yapı 3 kata kadar asansörüz konutlar sınıfında olup 3 a yapı grubuna girmekte olup 2017 yılı yapı yaklaşık birim maliyeti 694,00 TL dir.
İmar Durumu : Niteliği kargir ev
Kıymeti : 187.273,75 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : ARABAN KAYMAKAMLIĞI BAHÇESİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019
***TEBLİĞ OLMAYAN İLGİLİLERE TEBLİĞ HÜKMÜNDEDİR.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR