ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya'da 77 m² dubleks mesken icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035504
Şehir : Antalya / Döşemealtı
Semt-Mahalle : BADEMAĞACI MAH. / DÖŞEMEALTI
Oda Sayısı : 3+1
: 77
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA GÜNDEM 05.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3155 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
16.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
Antalya İl Adliyesi Zemin kat 4-5-6-7-8 İcra Daireleri İhale Odası Muratpaşa /ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2018/3155 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Döşemealtı İlçe, 230 Ada, 1 Parsel, BADEMAĞACI Mahalle/Köy, F/Zemin Kat+1.Kat/2 Nolu Bağımsız Bölüm

Taşınmaz posta adresi : Antalya ili, Döşemealtı ilçesi, Bademağacı Mahallesi Toros Cad. Güney Sit. F Blok Bna No : 30/F, Zemin kat +1. kat D.No: 2'dir.
Taşınmaz borçlu Evin Emlak Hırdavat İnşaat Taahhüt Ticaret Ltd. Şti adına tam kayıtlı olup,taşınmaz bulunduğu site şehrin genel konut imar ağırlıklı bölgelerinden olup, mahallesinde yapılaşmanın devam ettiği, alt yapı hizmetlerinden yol, su elektr. kanalın mevcut bulunduğu, toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla rahatlıkla ulaşılabildiği ve belli mesafede okul, park, alışveriş merkezi gibi sosyal donatı alanlarının bulunduğu,satışa konu taşınmazın tam olarak tamamlanmamış ve inşa imatları bitmemiş, çocuk oyun alanı, basketbol sahası, kamelya ve açık yüzme havuz site içerisinde, betonarme karkas inşaat sisteminde projesine göre F blok zemin +1 normal kat+ teras kat olarak inşaat edilmiş ve toplam 2 katlı binadır, bina içerisinde projesine göre 2 adet dubleks mesken bulunmaktadır, taşınmaz kuzey -güney, batı istekametine cepheli konumda ve zemin kat+1.katta yer almaktadır. inşaası devam eden taşınmazın dış cephesi, sıvalı, akrilik, dış cephe kaplı ve natamam olup, projesine göre zemin katı(daire giriş katı) salon, mutfak ve odunluk mahallerinden müteşekkil olup, 42 m2 alanlıdır, daire içerisinde sağlanan merdivenle çıkılan 1. katı (üst katı) projesine göre 2 oda, banyo-wc, hol ve 1 balkon mahallerinden müteşekkil olup 46 m2 alanladır, taşınmazın ayrıca teras katında 38,33 m2 açık teras alanı ve zemin katında (daire giriş katında) 16 m2 alana sahip açık teras alanı bulunmaktadır, natamam taşınmaz sıvalı saten boyalı, zeminler şap beton, kısmen ahşap presli, panel iç kapılı, kısmen montajı yapılmış pvc pencereler, ıslak hacimler seramik kaplamalı, mutfak dolabı olup, eksik imalat olarak daire giriş kapısı bulunmayan, kısmen pencere doğramaları ile camları, musluk batarya ve vitrifiye malzemeler, salon ve odalarda yer kaplamaları, mutfak tezgahı, daire içi merdiven korkuluğu bulunmayan, elektrik priz, aksesuarları eksik imalat olup,tamamlanma oranı yaklaşık % 86-88 seviyesinde olan natamam dubleks mesken projesinde toplam brüt 88 m2, net 77 m2 dubleks mesken vasfında natamam taşınmazdır.
Yüzölçümü : 14.252 m2
Arsa Payı : 32/2400
İmar Durumu : Belediyesinden alınan imar planında A-2, Y ençok=2 kat inşaat alanı kat sayısı ile konut alanında kalmaktadır, mevcut imar planının revize edilmesi ve sayısallaştırılması amacıyla 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu çalışmaları devam ettiği, taşınmaz üzerine 20.05.2015 tarih ve 159 nolu yeniden yapı ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 16/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Antalya İl Adliyesi Zemin kat 4-5-6-7-8 İcra Daireleri İhale Odası Muratpaşa /ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3155 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 02/08/2019
NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR