SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Serik'te 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113683
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : KADRİYE MAH. / SERİK
Oda Sayısı : 3+1
: 126
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/126 TLMT
Muhammen Bedeli
:
568,350 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ
2019/126 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Serik İlçesi, Kadriye Mahallesi, Kömür İskelesi Mevkii, 467 Ada, 1 Parsel, C35 Blok, 1+Çatı Katı, 3 Bağımsız bölüm Nolu taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz kuş uçuşu olarak denize 1800 m, eski Belediye Binasına 2600 m mesafededir. Kadriye ve Belek turizm merkezlerine yakın, Antalya şehir merkezine ve havaalanına ulaşımı kolay, golf sahalarının yakınında, parsel sınırından geçen nehir manzarasına hakim, yerleşimin yoğun olmadığı bir noktadadır. Taşınmazın içinde bulunduğu site 65445 m2 üzerine kurulmuş, 17 adet A blok, 15 adet B blok, 41 adet C blok olmak üzere 73 bina ve 211 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Tamamlanmış ve kullanılmaktadır, Yapı kullanım izin belgesi alınmış ve 31/12/2008 tarih ve 12668 yevmiye no ile kat mülkiyetine geçilmiştir. Yüzme havuzları, yeşil alanları, oyun alanı ve gezinti yolları ile peyzaj düzenlemesi yapılmış, güvenlikli, bakımlı, düzenli ve iyi bir site konumundadır. Satışa konu taşınmaz 1. kat ve çatı kattan oluşan dubleks meskendir. Alt katta salon, açık mutfak, 2 adet yatak odası, banyo ve balkon, çatı katında yatak odası ve teras bulunan 126,30 m2 brüt alanlı bir dairedir. Salon zemin traverten, yatak odaları lamine parke, balkon, banyo ve teras zemini seramik, duvarlar su bazlı saten boya, asma tava, kartonpiyer, ışık bandı, giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları amerikan panel kapı, doğramalar ahşap görünümlü ısıcamlı pvc, mutfak dolaplar ve ankastreler, buzdolabı mevcut, tezgah granit, banyo dolap ve traverten tezgah, gömme dolap - vestiyer bulunmaktadır.
Adresi : Kadriye Mh. Canada Cd. No:22 C35 Blok Serik / ANTALYA
Arsa Payı : 11/2400 - İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre imar planı dışındadır.
Kıymeti : 568.350,00 TL - KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası -

2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR