SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Serik'te 3+1 daire icradan satılıktır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112044
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / SERİK
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/903 TLMT
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 14:25
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 14:25
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ
2019/903 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 155 Ada, 69 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, B Blok / K.3 / B.B.No.7 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 1.688,92 m2 alana sahiptir. Borçlunun hissesi bağımsız bölümde tamdır. Binanın kat ittifakı tapusu mevcuttur. Serik Merkeze 1,5 km Cumhuriyet ilkokuluna 300 mt., havalimanına 26 km, denize 8 km mesafede yer almaktadır. Bulunduğu konum itibariyle belediyenin her türlü hizmetinden faydalanan bir noktadadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede okul, park, müstakil konutlar, apartman daireleri , boş arsalar şeklinde teşekkül etmektedir. Bu sebeble konum yönünden şerefiyesi yüksektir. Taşınmaz 2 bloklu bir site içerisinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu B blok parselin batı köşesinde konumlanmaktadır. Parselin cephe aldığı yol batı cephede yer almaktadır. Bu sebeple önünün kapanma riski bulunmamaktadır. Bahçe düzeni yapılmış olduğu, çocuk oyun parkı, yeşil alan olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın bulunduğu binanın giriş kapısı ferforje demir korkuluk, ana giriş holu ve kat merdivenleri mermer kaplama kat sahanlıkları mermer kaplama, merdiven korkulukları alüminyum korkuluk, daire girişleri çelik kapı olarak imal edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, giriş holü,banyo,wc, balkon ve mutfak zeminleri seramik kaplama, oda zeminleri parke, oda ve hol duvarları alçı sıva + boya,banyo,wc duvarları seramik kaplama tavanları ise alüminyum tavan kaplamadır. Balkon korkulukları alüminyum korkuluk olarak imal edilmiştir. Mutfak tezgahı modern mermer tezgah, dolapları modern mutfak dolapları (mdf lam esaslı) olarak imal edilmiştir. Buna projesinde net 140 m2 alana sahipttir. Taşınmaz kuzey,doğu,güney olmak üzere 2 cephelidir. 1 yatak odası, 1 çocuk odası, 1 mutfak, 1 oturma odası ve salon, 1wc ve 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi 5005 Sokak No:9/7 Serik / ANTALYA
Yüzölçümü : 1.688,92
Arsa Payı : 4/78
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/903 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR