SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Serik'te 3+1 daire icardan satılıktır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128933
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / SERİK
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/624 TLMT
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2020 12:10
İkinci Satış Günü
:
06.05.2020 12:10
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ
2019/624 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, Yeni Mahalle, 1071 Ada, 4 Parsel, 1. Kat, 3 Bağımsız Bölüm. Ana taşınmaz Zemin+5 Kat olarak yapılmıştır. Yakın çevresinde 4-5 bloklu veya 2 bloklu siteler ya da müstakil binalar mevcuttur. Satışa konu bağımsız bölüm 1. Kat, 3 numaralı mesken, kuzey/batı/güney cephelidir. 3 Oda, 1 Salon, 1 Mutfak olup, doğramalar Pvc'dir. Giriş kapısı çelik olup, oda kapıları yoktur. Mutfak, Balkon, Koridorlar ve ıslak zeminlerin tabanları fayans kaplamadır. Mutfak dolapları ve ıslak hacim vitrifiyeleri yoktur. Oda zeminleri kaplanmamıştır. Tavanlara kartonpiyer uygulanmıştır. Kuş uçumu Serik Merkeze 780 m, D-400 Karayoluna 50 m, havaalanına 26 km, ilçe otobüs terminaline 2,5 km mesafede olup, belediyenin her türlü hizmetinden tam olarak yararlanmaktadır. Projesinde net 122 m2 alana sahip olup, Serik Belediyesinden alınmış yapı ruhsatının süresi geçmiştir.
Arsa Payı : 1/10 - İmar Durumu : Ayrık nizam, 5 kat, Emsal 1,60
Kıymeti : 150.000,00 TL - KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/04/2020 günü 12:10 - 12:15 arası - 2. Satış Günü : 06/05/2020 günü 12:10 - 12:15 arası
Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/624 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR