ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926181
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : ETİLER MAH. / ESKİSANAYİ
Oda Sayısı : 4+1
: 161
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA SON HABER 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11126 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
10. İCRA DAİRESİ

2018/11126 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 2855 Ada, 4 Parsel, ETİLER Mahalle/Köy, 2-çatıarası kat, 16 Nolu Bağımsız Bölüm
Adresi : Etiler Mahallesi, 858.Sokak, No : 23 Onur Apt. Konyaaltı Antalya
Özellikleri : Ana bina olarak betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 3 normal kat olarak inşa edilmiş apartmanın 3.Katında, Kuzey – Batı Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir. ( Dubleks Kısmı Dahil ) Brüt 161m2 Net 134m2 Alana Sahiptir. Alt Katta : 1 Salon, 1 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu Vardır. Salon ve oda tabanı laminant kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır.Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. Alt Kattan, Üst Kata ( Dubleks Kısmına ) Beton Merdivenle Çıkılmaktadır. Merdivenin Rıht ve Basamakları Mermer Kaplıdır. Üst Katta ( Dubleks Kısmında ) : Hol, 3 Oda, Banyo + WC Bölümü İle, Teras Kısmı Vardır.Hol ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve teras kapısı pvc doğramadır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Teras üzerine pergole yapılmıştır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Yüzölçümü : 134 m2 (Mesken)
Arsa Payı : 30/362
İmar Durumu : Ayrık Nizam, E = 0.30 / 0.90 Emsalli, Kat Adedi 3, Saçak Seviyesi 11.50mt, İnşaat Taban Alanı 313.20m2 Yol ve Komşu Mesafesi 5.00 / 5.00 / 5.00mt dir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif haciz kayıtları vardır
1. Satış Günü : 26/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11126 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR