ANTALYA GENEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA GENEL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153808
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : GÜZELOBA MAH. / LARA
Oda Sayısı : 4+1
: 169
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/54966 Esas
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
24.06.2020 14:10
Satış Yeri
:
ADLİYE EK HİZMET BİNASI SATIŞ ODASI MURATPAŞA ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
GENEL İCRA DAİRESİ

2020/54966 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kıymet Takdirine Konu 9 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Güzeloba Mahallesi 6973 Ada, 11 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 2 normal kat olarak inşa edilmiş, Ayşe Cengiz Sitesi C.Blok Apartmanının, 2.Katında, Güney – Doğu – Batı Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir. ( Dubleks Kısmı Dahil ) 109m2 + 60m2 = Brüt 169m2 Net 141m2 Alana Sahiptir. Alt Katta:1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Banyo + WC bölümü ile, 2 adet balkonu vardır. Alt katın iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon, mutfak ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Salonun bir kısım duvarına dekor taş kaplama yapılmıştır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. Alt kattan, Üst kata ( Dubleks kısmına ) ahşap merdivenle çıkılmaktadır. Ahşap korkulukları vardır. Üst Katta ( Dubleks Kısmında ):Hol, 2 Oda, Banyo + WC bölümü ile, 2 adet terası vardır. Üst katın iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Hol tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve teras kapıları pvc doğramadır. Batı cephedeki terasın üstü kapalıdır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Güzeloba Mahallesi, 2130.Sokak, No : 21 AdresindekiAYŞE CENGİZ SİTESİ C.BLOK APARTMANI Muratpaşa/ANTALYA
Yüzölçümü : 141 m2
Arsa Payı : 128/2584
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan Antalya Muratpaşa Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün 13.05.2015 Tarih ve 3140 Sayılı Cevabi Yazısının Ekinde Gönderilen İmar Çapına Göre Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Güzeloba Mahallesi, 6973 Ada, 11 Nolu Parsel Ayrık Nizam, E = 0.30 / 0.60 Emsalli, Kat Adedi 2, Saçak Seviyesi Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğine Göre Belirlenecektir. Yollardan Çekme Mesafesi 5mt dir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 24/06/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : ADLİYE EK HİZMET BİNASI SATIŞ ODASI MURATPAŞA ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/54966 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR