ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153362
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : GENÇLİK MAH. / GENÇLİK
Oda Sayısı : 4+1
: 236
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6033 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 15:00
Satış Yeri
:
4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ

2019/6033 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : 9 Nolu Bağımsız Bölüm Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Gençlik Mahallesi1 Ada, 45 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 4 normal kat olarak inşa edilmiş Tekeli Apartmanının, 4.Katında, Kuzey ? Güney ? Doğu Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir. ( Dubleks Kısmı Dahil ) 173m2 + 112m2 = Brüt 285m2 Net 236,55m2 Alana Sahiptir. ( 9 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki ?Muratpaşa Belediyesindeki? 02.12.1998 Tarih ve17 / 02 Nolu Genel İskan Belgesinden Alındı. )
Alt Katta : 1 Salon, 1 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo + WC Bölümü İle, 3 Adet Balkonu Vardır. ( Ayrıca Odada Banyo + WC vardır. ) İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Bir balkona katlanır cam balkon sistemi yapılmıştır. Hol ve koridor tabanı özel seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalat yapılmıştır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur.Kat kaloriferi vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Alt Kattan, Üst Kata ( Dubleks Kısmına ) Beton Merdivenle Çıkılmaktadır. Merdivenin Rıht ve Basamakları Ahşap Kaplıdır. Ahşap Korkulukları Vardır. Üst Katta ( Dubleks Kısmında ) : Hol, Koridor, 3 Oda, Mutfak, Banyo + WC Bölümü ile, Teras Kısmı Vardır. ( Ayrıca Bir Odada Banyo + WC vardır. ) Oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Holde alçı kemer vardır.Dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Hol ve koridor tabanı özel seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalat yapılmıştır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Terasın üzeri kapatılmış etrafına katlanır cam balkon sistemi yapılmıştır.Kat kaloriferi vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Gençlik Mahallesi, 1312.Sokak, No : 4 Adresindeki TEKELİ ApartmanınınOlduğu Yerdir.
Yüzölçümü : 225 m2
Arsa Payı : 120/800
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Gençlik Mahallesi, 1 Ada, 45 Nolu Parsel Batıdan Bitişik Nizam, Kat Adedi 4, Saçak Seviyesi 14.50mt, İnşaat Cephesi 11mt, İnşaat Derinliği 11.50mt Yol ve Komşu Mesafesi 0.00 / 0.00 / 3.00 / 3.00mt dir. Parsele 02.10.1996 Tarihli Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır. Ayrıca 03.03.1998 Tarih ve 02 / 10 Nolu Tadilat Ruhsatı Alınmıştır.
Kıymeti : 1.150.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 27/05/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı Muratpaşa / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6033 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR