ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 3+1 dubleks mesken icradan satılıktır

ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114712
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIZILSARAY MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 92
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9565 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:15
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:15
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
2. İCRA DAİRESİ
2019/9565 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya Muratpaşa İlçesi KIZILSARAY Mahallesi 3303 Ada, 4 Parsel, 2 kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Ana Taşınmaz niteliği: Kargir Apartman vasfında, yüzölçümü 454 m² olduğu, 2. Kat 14 No.lu Bağımsız Bölüm, 110/1320 paylı taşınmazın niteliğinin Dubleks Mesken olduğu ve tam hisse paylı olarak Borçlu Yaşar Çalışkan adına tescilli olduğu görülmüştür. Parsel Kızılsaray Mahallesinde 88. Sokak üzerindedir. Parselin bazı merkezlere kuş uçumu mesafeleri ise
Yener Ulusoy Bulvarına 110 m, Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğüne 360 m, Mark Antalya AVM'ye 450 m ve Akdeniz e 585 m mesafede olup, Şehrin merkezi, ana arterlerine, turistik bölgelerine ve ticari merkezlerin yakın konumdadır. Taşınmaz betonarme binaların bulunduğu, meskun bir bölgededir. Ulaşımı günün her saati toplu taşıma araçları ile kolay olan taşınmaz; Sosyo/Ekonomik olarak Yüksek/Üst Sınıf konumda bir yerdedir. 14 No.lu Bağımsız Bölüm Brüt 92.m² ve Net 85.m²alanlı olup, Betonarme Karkas yapı sınıfındaki asansörsüz binadır. Bulunduğu katta 2 Bağımsız Bölüm vardır. Bulunduğu binanın bina giriş kapısı Alüminyum profil kapıdır. Binanın giriş zemini mermer kaplamadır. Daire Çelik kapılıdır. Onaylı, Ruhsatlı Mimari Projesinde: Mesken: 3 Oda,1 Salon, 1 Mutfak, Antre/Hol, 1 Banyo + WC, 1 WC ve 2 Balkon Mahalleri vardır. Söz konusu Dubleks Meskenin; iç kapılarının kasa ve kanatları Beyaz renkli ahşap doğrama kapıdır. Balkon kapıları ve pencereleri Ahşap doğramadır. Salon ve Odaların zeminleri Laminant parke kaplıdır. Hol, Mutfak ve ıslak hacimlerin (duvar dahil) zeminleri seramik kaplıdır. Duvarlar ve tavan kısımları plastik boya badanalı, tavan köşeleri alçı kartonpiyer ile çevrildir. Mutfak tezgahı mermer olup önü dekoratif seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahının altında ve üzerinde MDF mobilya mutfak dolapları vardır. Elektirik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Antalya Muratpaşa İlçesi KIZILSARAY Mahallesi 3303 Ada, 4 Parsel, 2 kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm
Yüzölçümü : 454 m2
Arsa Payı : 110/1320
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9565 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR