ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155249
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : GÜZELOBA MAH. / LARA
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 23.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1044 TLMT
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.06.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 10:40
Satış Yeri
:
ANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5-6-7-8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2019/1044 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 8557 Ada, 10 Parsel, GÜZELOBA Mahalle/Köy, A/1 KAT-ÇATI/-8 DUBLEKS MESKEN Nolu Bağımsız Bölüm 8 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Güzeloba Mahallesi 8557 Ada, 10 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 2 katlı olarak inşa edilmiş Lara Modern Delux Sitesi A.Blok Apartmanının, 2.Katında, Kuzey Doğu Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir.( Dubleks Kısmı Dahil ) 139 m2 Alana Sahiptir. Alt Katta : Hol, 1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Banyo + WC Bölümü İle, 2 Adet Balkonu Vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bütün hacimlerin tabanları laminant kaplıdır.Duvarlarının bir kısmı duvar kağıdı kaplıdır. Bir kısmı da saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Holün duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalat yapılmıştır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Alt Kattan, Üst Kata ( Dubleks Kısmına ) Beton Merdivenle Çıkılmaktadır. Merdivenin Rıht ve Basamakları Mdf Kaplıdır. Üst Katta ( Dubleks Kısmında ) : Hol, 1 Oda, Banyo + WC Bölümü İle, Teras Kısmı Vardır.Bütün hacimlerin tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır. 8 nolu bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış olup, kapalı oto parkı, yüzme havuzu ve güvenlik vardır.
Adresi : Güzeloba Mahallesi, 2220.Sokak, No : 4 Adresindeki Lara Modern Delux Sitesi A.Blok Apartmanının olduğu yerdir. 2220.nolu sokak ile, 2222. nolu sokağın kesiştiği köşede bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 2.084,00 m2
Arsa Payı : 240/4168
İmar Durumu : 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, KONUT” Kullanımında Kalmakta Olupİnşaat Durumu ; Ayrık Nizam, Kat Adedi 2, Max h = 8.50 mt, TAKS : 0.30 / KAKS : 0.60 dır.Parsel İle İlgili Uygulamada Havaalanı ve Güneyi revizyon İmar Planları Eki Plan Lejant Hükümleri Geçerlidir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/06/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5-6-7-8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1044 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR