ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113021
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIŞLA MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12237 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
2. İCRA DAİRESİ
2018/12237 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 5053 Ada, 3 Parsel KIŞLA Mahallesi, 6. kat 21 Nolu Bağımsız Bölüm olup, 8/120 Arsa paylı 237 m2 yüzölçümlüdür. Ana taşınmazın tapu kaydındaki niteliği 'Yol fazlası arsa' vasfında, bagımsız bölüm mesken niteliğindedir. Taşınmaz Teomanpaşa sokağının üzerinde, 100 yıl bulvarına 130 m, Fatmagül Özpınar İlkokuluna 260m, Atatürk Parkına 380m ve Antalya Eğ. Ve Arşt. Hastanesine 800m kuş uçuşu mesafededir. Ulaşımı toplu taşıma araçları ile oldukça kolay olup, sosya ekonomik olarak orta/üst sınıf konumda bir yerdedir. Satışa konu taşınmaz ana taşınmaz üzerinde 6. Kat, 21 No.lu Bağımsız Bölümde bulunmakta olup, Brüt 125.m² ve Net 110.m² alanlıdır. Betonarme Karkas yapı sınıfındaki, asansörlü binanın 6. Katındadır. Bulunduğu katta 2 daire vardır. Bulunduğu binanın bina giriş kapısı alüminyum profil kapıdır. Binanın giriş zemini mermer kaplamadır. Dairenin kapısı çelik kapıdır. Binanın doğalgaz tesisatı olup, taşınmaza bağlı olmadığı görülmüştür.Onaylı, Ruhsatlı Mimari Projesinde ;Meskenin 3 Oda,1 Salon, Antre, 1 Banyo + WC, 1 WC, 1 Mutfak ve 2 Balkon Mahalleri vardır. Meskenin iç kapılarının kasa ve kanatları Ahşap Pres kapıdır. Balkon kapıları ve pencereleri PVC doğramadır. Salon ve Odaların zeminleri Laminant parke kaplıdır. Mutfak, hol ve ıslak hacimlerin (duvar dahil) zeminleri seramik kaplıdır. Duvarlar ve tavan kısımları alçı üzeri Saten boya ile badanalıdır, tavan köşeleri alçı kartonpiyer ile çevrilidir. Mutfak tezgahı Granit olup tezgahın altında MDF mobilya ahşap doğrama dolapları vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Dairede Kalorifer petekleri mevcuttur Detaylı Bilgi Dosyasındadır.
Adresi : Muratpaşa ilçesi, Kışla Mahallesi 5053 ada 3 parsel 6. Kat 21 nolu bağımsız bölüm Merkez / ANTALYA
Yüzölçümü : 237 m2
Arsa Payı : 8/120
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12237 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR