ANTALYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061551
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : MELTEM MAH. / MELTEM
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA SON HABER 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/2655 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
18.12.2019 11:20
Satış Yeri
:
Meltem Mah. Antalya Adalet Sarayı Zemin Kat Hukuk Bloğu 5-6-7-8 İcra Müdürlüğü İhale Odası Muratpaşa/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
5. İCRA DAİRESİ
2014/2655 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Bahçelievler Mah. 3415 ada, 3 parsel A1 Blok, 5. Kat 15 numaralı bağımsız bölüm mesken cinsi taşınmazın borçluya ait tam hissesi cebri icra yolu ile satılacaktır. Satışa konu 15 numaralı bağımsız bölüm:Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Bahçelievler Mahallesi,3415 ada, 3 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında,zemin kat+ 7 normal kat olarak inşa edilmiş, Ant-Belde Sitesi A1 Blok Apartmanının 6. Katında, Kuzey-Güney-Batı cepheli bir dairedir. Meskendir. 140 m2 alana sahiptir.(15 nolu bağmsız bölümün alanı keşifte bulunan fen bilirkişisi tarafından yerinde ölçüm yapılarak belirlendi)İçinde :1 salon,3 oda,mutfak, hol, koridor, banyo ve WC bölümü ile 2 adet balkonu vardır.Bütün hacimlerin tabanları laminant kaplıdır.Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır.İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Mutfak balkonuna pvc doğrama yapılmış, cam takılmış kapatılmış,balkon mutfağa dahil edilmiştir. Salon balkonuna pvc doğrama yapılmış,cam takılmış kapatılmıştır.Islak zeminler seramik kaplıdır.Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalat yapılmıştır. Doğalgaz ısıtmalı kat kaloriferi vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış olup, açık otoparkı vardır.
Adresi :Meltem Mah., Tarık Akıltopu Caddesi No:11 Muratpaşa/Antalya adresindeki Ant-Belde Sitesi A1 Blok Apartmanının olduğu yerdir.Tarık Akıltopu caddesinin (batısında) üzerinde bulunmaktadır. Güneyinde Meltem Caddesi vardır. Kuzeyinde Muratpaşa Lisesi vardır.Ulaşımı kolaydır. Tapu kaydında 15 numaralı bağımsız bölüm olan dairenin,daire giriş kapısının üzerinde 13 numara yazılıdır.
Yüzölçümü :8.174,00 m2(Ana taşınmaz yüzölçümü)
Arsa Payı :2/210
İmar Durumu :Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Bahçelievler Mahallesi, 3415 Ada, 3 Nolu parsel Ayrık Nizam, E=0,20/1,20 Emsalli, Kat Adedi Serbest (Toplam inşaat alanı geçmemek kaydıyla ) Saçak seviyesi planlı alanlar imar yönetmeliği hükümlerine uyulacaktır. Yoldan çekme mesafesi 10mt'dir. Parsele 05.09.1989 tarih ve 16/24 ruhsat ile inşaat müsaadesi verilmiştir. Parsel üzerine bina yapılmıştır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Hisse üzerinde TEDAŞ Genel Müdürlüğü lehine 99 yıl süreyle intifa hakkı bulunmakta olup, taşınmaz intifa hakkıyla birlikte satılacaktır.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 18/12/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Meltem Mah. Antalya Adalet Sarayı Zemin Kat Hukuk Bloğu 5-6-7-8 İcra Müdürlüğü İhale Odası Muratpaşa/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/2655 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR