ANTALYA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962809
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : KIRCAMİ MAH. / LARA
Oda Sayısı : 3+1
: 158
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1859 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Hukuk Bölümü 1. kat 9,10,11,12 İcra Müdürlüğü ihale salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
11. İCRA DAİRESİ

2018/1859 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
POSTA ADRESİ: Muratpaşa, Kırcami Mahallesi, Avni Tolunay Caddesi, Hasibe Karakoç Apt.Bina No: 109,1.Kat, D.No:4 ANTALYA
TAPU KAYDI : İli:Antalya İlçesi : Muratpaşa Mahallesi: Alan Mah. Ada :8218 Parsel: 2 Ana Gayrimenkul Niteliği : Arsa Y.Ölçümü :1.018,00 m2,20/200 Arsa paylı,Zemin Kat, 4 B.bölüm No’luMesken Malik : Fatma Yozgat / Yunus kızı adına kayıtlı Hisse : Tam
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Satışa konu taşınmaz Kırcami Mahallesinde cadde üzerinde ve bölgenin güney ve batı yönünde yapılaşma tamamlanmış olup, bölgenin kuzey yönü henüz yapılaşması düşük seviyededir. Bölge alt yapı hizmetlerinden yol,su,elk, kanal mevcut olup, bölgeye toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla rahatlıkla ulaşılmaktadır. Taşınmaza yakın mesafede Okul,Park, Alışveriş merkezi gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina çevre ve peyzaj düzenlemesi yapılmış, açık otoparklı bina betonarme karkas inşaat sisteminde projesine göre 2 Bodrum + Zemin + 3 Kat + Çatı katı olmak üzere toplam 6 kat olarak inşa edilmiş olup, binada 2 depolu dükkan ve 8 mesken olmak üzere toplam 10 B.bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzerine akrilik boyalı, merdiven duvarları plastik boyalı, merdivenler ve kat sahanlıkları mermer kaplamalı, demir doğramalı, asansörlü ve 20-22 yıllık binadır. Taşınmaz bulunduğu binanın 1.Katında (uygulanan su basman kotu 2,50 m seviyesi nedeni ile tapuda ve projesinde Zemin katta) yer alan, kuzey-doğu ve batı cephelerine istikametli konumdaki mesken niteliğindeki taşınmaz projesine göre:3 Oda , 1 Salon, Mutfak, 2 Banyo, wc-lavabo,antre-hol ve 2 balkon hacimleri bulunmakta olup, taşınmazın projesine aykırı gayri resmi imalatları bulunmakta ve balkon hacimleri pvc doğrama ile kapatılmış durumdadır. Taşınmaz çelik dış kapılı, ahşap presli panel iç kapılı ve pencereler pvc ısıcam doğramalı, salon ve odalarda zemin kaplamaları laminant parke kaplı, duvarlar saten boyalı, kısmen mozaik taş kaplamalı, spot aydınlatmalı kartonpiyeli, antre-hol zeminleri granit mermer, ıslak hacim banyo,wc zeminleri seramik kaplı, duvarlar fayans kaplı, mutfak dolaplı, tezgahlı olan taşınmaz projesinde yaklaşık brüt 158 m2 ve net 137 m2 alanlı mesken vasfında taşınmazdır.
İmar Durumu : Taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa vasfındaki taşınmaz Muratpaşa Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünden alınmış ve dosya içerisinde yer alan 22.02.2018 Tarih ve E.5057 Sayılı İmar durum belgesine göre parsel, ‘’Ayrık nizam, 4(Dört) katlı, Saçak Seviyesi : 14,50 m ve Taks: 0,20 Emsal:0,80 Yapılanma koşullu Yüksek Zemin Katta 5.50 Kotunda Zorunlu Ticaret + Konut imarlı arsadır.’’Arsa üzerinde 05.07.1996 Tarih ve 07/23 No lu Yapı Ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi ipotek ve haciz şerhi
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Hukuk Bölümü 1. kat 9,10,11,12 İcra Müdürlüğü ihale salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV MUAF,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1859 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR