ANTALYA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180126
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : MEYDANKAVAĞI MAH. / LARA
Oda Sayısı : 2+1
: 84

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2269 ESAS
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 15:00
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Ek Hizmet Binası Asma Kat İcra İhale odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
11. İCRA DAİRESİ
2018/2269 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 8215 Ada, 5 Parsel, MEYDANKAVAĞI Mahalle/Köy, Zemin/ 3 BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Kıymet takdirine konu taşınmazın bulunduğu bina, açık otoparklı ve asansörlü olduğu, betonarme karkas inşaat sisteminde projesine göre 2 bodrum kat+zemin kat+ 2 normal kat+çatı katı olmak üzere toplam 5 katlı olarak inşaa edildiği, satışa konu dairenin 2 oda, salon+açık mutfak, antre, 2 banyo-wc ve 2 adet balkondan oluştuğu, salon ve odalarda zeminleri laminant parke kaplı, ıslak hacimlerin seramik kaplı olduğu, oda ve salon duvarları saten boyalı, iç kapıları ahşap presli panel kapı, pencere doğramaları pvc doğrama ve panjurlu, vestiyerli, mutfak dolaplı olan taşınmaz projesine göre ve iskan bölgesine göre yaklaşık brüt 84 m² alana sahip mesken vasfında taşınmaz olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Meydankavağı Mah., Şehitler Cad., Bina No:16, Çakır Apt. 1. Kat(Tapuda Zemin Kat) DaireNo:3 Muratpaşa / ANTALYA
Yüzölçümü : 490 m2 -
Arsa Payı : 51/490
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Projesine göre, taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında isteğe bağlı ticaret ve konut" kullanımında kalmakta olup, inşaat durum; ayrık nizam, kat adedi:"max, dört(4) - E=0.80'dir.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Ek Hizmet Binası Asma Kat İcra İhale odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2269 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR