ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01127705
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : DUTLUBAHÇE MAH. / ESKİSANAYİ
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 08.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/673 Esas
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA Satış şartları

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
2. İCRA DAİRESİ
2019/673 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 2613 Ada, 1 Parsel, DUTLUBAHÇE Mahallesi Zemin Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm Dutlubahçe Mahallesinde 767. Sokak ve 755. Sokakların kesiştiği yerde Gazi Bulvarına 350m, Muratpaşa Ortaokuluna 290m, Necati ve Fatma Dölen İlkokuluna 540m ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine 500m mesafededir. Ulaşımı toplu taşıma araçları ile mümkündür ve Sosyo-Ekonomik olarak vasat Sınıf konumda bir yerdedir. Taşınmaz: Brüt 95m² ve net 87m²alanlı olup, Betonarme Karkas yapı sınıfındaki asansörsüz binanın Zemin Katındadır. Bulunduğu katta 4 Bağımsız Bölüm vardır. Bulunduğu binanın bina giriş kapısı demir profil kapıdır. Binanın giriş zemini mermer kaplamadır. Dairenin kapısı ahşap görünümlüÇelik kapıdır. Onaylı, Ruhsatlı Mimari Projesinde:Meskenin 2 Oda,1 Salon, Antre/Hol, 1 Banyo + WC, 1 WC,1 Mutfak ve 2 Balkon Mahalleri vardır.
Not: Onaylı Ruhsatlı Mimari projesine aykırı olarak, 7 No.lu Bağımsız Bölümün yanındaki daire ile arka arkaya gelenWC ninyapılmadığı koridor oluşturulduğu tek bağımsız bölüm haline getirildiği ; Mutfak ise giriş kapısı kapatılıp diger daire tarafından giriş verildiği görülmüştür.
Söz konusu Meskenin; iç kapılarının kasa ve kanatları Amerikan ahşap panel kapıdır. Balkon kapıları ve pencereleri PVC doğramadır. Salon ve Koridor, Odaların zeminleri Laminant parke kaplıdır. Mutfak ve ıslak hacimlerin (duvar dahil) zeminleri seramik kaplıdır. Duvarlar ve tavan kısımları saten alçı üzeri Plastik boya badanalı, tavan köşeleri alçı kartonpiyer ile çevrilidir. Elektirik ve su tesisatlıdır.
Adresi : 2613 Ada, 1 Parsel, DUTLUBAHÇE Mahallesi Zemin Kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm Muratpaşa / ANTALYA
Yüzölçümü : 867 m2
Arsa Payı : 4/62
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/673 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR