ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961200
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : YENİGÜN MAH. / YENİGÜN
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11692 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Antalya adliyesi 1.kat 9.icra müdürlüğü ihale odasında ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
9. İCRA DAİRESİ

2018/11692 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Muratpaşa İlçe, 6909 Ada, 9 Parsel, YENİGÜN Mahalle/Köy, 3. kat 9 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZIN İMAR DURUMU: Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Yenigün Mahallesi, 6909 Ada, 9 Nolu Parsel Yürürlükteki, 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ?KONUT? Kullanımında Kalmakta Olup İnşaat Durumu ; Ayrık Nizam, Kat Adedi 4, E = 0.90 dır. MİA Gelişim Bölgesi Planları Eki ( D1 ) Lejant Hükümleri Geçerlidir.
Bu Bağımsız Bölüm: Yenigün Mahallesi, 1059.Sokak, No : 3 Adresindeki Konut Şadan Kudret Apartmanının olduğu yerdir. 1059.nolu sokağın ( kuzeyinde ) üzerinde bulunmaktadır. Batısında Kızılırmak Caddesi vardır. Kızılırmak Caddesine mesafesi yaklaşık 150mt dir. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
KONUT ŞADAN KUDRET APARTMANINDAKİ 9 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN VASIF VE ÖZELLİKLERİ.
satışaKonu 9 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Yenigün Mahallesi 6909 Ada, 9 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 4 normal kat olarak inşa edilmiş Konut Şadan Kudret Apartmanının, 4.Katında, Kuzey ? Güney ? Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 70 m2 Alana Sahiptir.( 9 nolu bağımsız bölümün alanı keşifte bulunan fen bilirkişisi tarafından yerinde ölçüm yapılarak belirlendi. ) İçinde : Salon + Mutfak, 2 Oda, Hol, Banyo + WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu Vardır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Pencerelerde ve balkonda pvc panjur vardır. Salon girişinde alçı kemer vardır. Hol tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. Keşif esnasında 9 nolu bağımsız bölümün boş olduğu görüldü.
TAPUDA 355 m2 Lik ARSADA 4 / 36 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre 3.Katta )9 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir.
9 nolu bağımsız bölümün Tamamının, Borçlu, Hüseyin Oğlu, ORHAN UÇAR adına kayıtlı olduğu görüldü.
Adresi : Yenigün Mahallesi, 1059.Sokak, No : 3 Adresindeki Konut Şadan Kudret Apartmanının Olduğu Yerdir. Muratpaşa / ANTALYA
Yüzölçümü : 355 m2
Arsa Payı : 4/36
İmar Durumu : Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, Yenigün Mahallesi, 6909 Ada, 9 Nolu Parsel Yürürlükteki, 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında “KONUT” Kullanımında Kalmakta Olup İnşaat Durumu ; Ayrık Nizam, Kat Adedi 4, E = 0.90 dır. MİA Gelişim Bölgesi Planları Eki ( D1 ) Lejant Hükümleri Geçerlidir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 24/05/2019 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Antalya adliyesi 1.kat 9.icra müdürlüğü ihale odasında ANTALYA - null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11692 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR