ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Muratpaşa'da 1+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926205
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : DEMİRCİKARA MAH. / GENÇLİK
Oda Sayısı : 1+1
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ GERÇEK 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1236 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2017/1236 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Muratpaşa İlçesi, 12842 Ada, 6 Parsel, Demircikara Mahallesi, Bodrum/1 nolu bağımsız bölümün bulunduğu bina, betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup, bodrum kat+zemin+2 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmaz, binanın bodrum katında kuzey-doğu-batı cephelidir. Giriş 1 oda 1 salon, salonun bir kenarı mutfak niş, banyo wcve L şeklinde bahçe terası hacminden oluşmaktadır. Oda zeminleri laminant parke, ıslak hacimler, seramik kaplıdır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Meskenin iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Islak hacimler hariç diğer mekanların tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer, lamba göbeklerinde süsleme bulunmaktadır. Meskenin dış kapısı çelik kapı,iç kapıları ahşap panel kapı, dış pencereler pvc ve çift camlıdır. Mutfak tezgahı mermer, altında ve üstünde özel yapılmış mutfak dolabı vardır. Islak zeminler 1.sınıf seramik kaplıdır.Banyoda wc tavanında pvc asma tavan vardır. Mesken net 45 m2 büyüklüğündedir. Bina elektrik, su tesisatlı ve asansörsüzdür. Bina için26/07/2002 tarihinde yönetim planının beyan edildiği, kat irtifakının kurulduğu inşaat ruhsatı alındığı, dosya içerisindeki belgelerden anlaşılmaktadır. Bina 14 yıllıktır.
Adresi : Çağlayan Mahallesi 2013. Sokak No: 22 Ümit Apt. Daire 1 Muratpaşa/ANTALYA
Yüzölçümü : 362 m2
Arsa Payı : 40/362
İmar Durumu : Muratpaşa Belediye Başkanlığı Plan Proje Müdürlüğünün yazısına göre: Taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 0,20/0,80 emsalli batıdan ikiz nizam 4 katlı olup konut alanı planlıdır.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1236 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir. 07/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR