MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Manavgat'ta 70 m² daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047862
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/320 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/320 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya ili, Manavgat ilçesi, Sarılar Mah. 311 ada 2 parsel numaralı taşınmaz, 568,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 11.07.2016 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 1/8 arsa paylı, Mesken vasıflı, 2. Kat 7 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz üzerinde “Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.” beyanı vardır. Bu şerh ile birlikte satılacaktır.Parsel üzerinde zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşan bir adet betonarme karkas yapı bulunmakta olup zemin katı çift daire konut amaçlı olarak, üst katları ise her bir katta üç daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Satışa konu daire, yapının 2. normal katının güneybatı cephesinde (merdivenden çıkınca sol tarafında) bulunan dairesidir. Keşif tarihinde kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi üzerinden incelemeler yapılmıştır. Projesine göre daire; antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, kiler, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 70 m² civarında inşaat alanına sahiptir. Mimari projesinden yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 53 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının;31.03.2016 tarih ve 2016/275 ruhsat numaralı Yapı Ruhsatları 15.08.2016 tarih ve 2016/468 belge numaralı Yapı Kullanma İzin Belgesi bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesi, 1073 Sokak, No: 35, Kat:2, Daire No: 7
Yüzölçümü : 568 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 11.03.2019 tarih ve E.5359 sayılı yazısına göre taşınmaz, Sarılar 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda ‘’Konut Alanları’’ kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,30, KAKS=0,90 ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz üzerinde “Otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmaktadır.” beyanı vardır.
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/320 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR