MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 4+2 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01010212
Şehir : Antalya
Oda Sayısı : 4+2
: 250
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/482 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
03.09.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/482 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Pazarcı Mahallesi, 1229 ada 1 parsel numaralı taşınmaz, 602,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 25.05.2006 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, kıymet taktirine konu olan kat irtifakına ayrılan 3/14 arsa paylı, Dubleks Konut vasıflı, 2. Kat 5 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu Serkan TAŞPINARLI (İlhan oğlu) adına kayıtlıdır. Bağımsız bölümün E-6 Odunluk eklentisi vardır.Satışa konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat (+2,50 kotu), zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Bilirkişilerce Manavgat Tapu Müdürlüğünün mimari projesinde yapılan incelemelere göre, yapının bodrum katı (+2,50 kotu) sığınak ve dairelere ait eklentiler olan odunluklar amaçlı olarak, üst katları ise çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Keşfe konu 5 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire, yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 2. normal katının güneybatı cephesinde (merdivenden çıkınca sol tarafında) bulunan dubleks dairesidir. Keşif tarihi itibari ile kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi üzerinden gerekli incelemeler yapılmıştır. Projesine göre dairenin alt katı; antre,wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, dairenin üst katı ise; antre,banyo, çocuk odası, mutfak, salon ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 250 m² civarında inşaat alanına sahiptir.03.07.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanmış olan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ndeki tanımına göre;bağımsız bölümün net alanı 177 m² olarak hesaplanmıştır. parsel üzerinde bulunan yapının; 26.12.2005 tarih ve 2005/462 ruhsat numaralı ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Yukarı Pazarcı Mahallesi, 4032 Sokak, Akasya Apartmanı, No:5, Kat:2, Daire No:5
Yüzölçümü : 602,00 m2
Arsa Payı : 3/14
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.03.2019 tarih ve E.6324 sayılı yazısına göre, Pazarcı Mahallesi, 1229 ada 1 parsel numaralı taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda ‘’Ticaret + Konut Alanı (Tercihli Ticari (T+K))’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS= 0,40’ı geçemez ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Türk Ekonomi Bankası A.Ş. lehine ipotek şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 09/08/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/482 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR