MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098225
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 4+1
: 99
Bina Yaşı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2823 TLMT
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ
2018/2823 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, 1395 Ada, 5 Parsel, Hisar Mahallesi, 7 Nolu Bağımsız Bölümtapuda 366,00 m²miktarında ARSA vasıflı olarak kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı kurulmuş bulunan binanın 2. katındaki 7 No.lu Bağımsız bölüm, Dubleks Mesken vasfında, 10/58 arsa paylı olarak borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz; Antalya İli Manavgat İlçesi Kasaplar Mahallesi 8511. Sokak üzerindedir. Belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Satışa konu parsel üzerinde betonarme karkas, 2-3 yıllık yapı bulunmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm, bu yapının 2. Katında güney cepheli olarak bulunan 7 numaralı dubleks bağımsız bölüm nolu meskendir. Yapının dış ve iç cepheleri sıva üstü boya, oda tavanları alçıpan asma tavan ve gizli ışıklı, dubleks merdiveni ahşap, cephe doğramaları plastiktir. Merdiven sahanlıkları paledyen kaplı ve aluminyum korkulukludur. Yapı oldukça iyi bir görünüme sahiptir. Dosyası içerisinde bulunan mimari projesi ve yerinde yapılan incelemelere göre satışa konu 7 numaralı dubleks bağımsız bölümün alt katı :Antre+giriş holü ve banyo+yatak odası+salon+mutfak ve 3 adet açık çıkma balkon mahallerinden,dubleks katı ise,banyo+çocuk odası+yatak+oturma odası ile teras ve 2 adet açık çıkma balkon mahallerinden oluşmaktadır. Bağımsız bölümün, giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları plastik ve panjurlu, duvarları alçı sıva üstü boya,oda yer döşemeleri laminant parke,ıslak hacim zemin ve duvar kaplamaları ise tamamen seramikle kaplıdır.Mutfak tezgahı mermer,alt ve üst dolapları ve güneş enerjisi mevcuttur. Dosya içerisinde bulunan mimari projesine göre satışa konu bağımsız bölüm,17.70 m2 balkon alanı,16.30 m2 teras alanı hariç,toplam 99.08 m²net kullanım alanındadır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar(Kasaplar) Mahallesi, 1395 Ada 5 Parsel numaralı taşınmaz üzerinde bulunan 2. kat 7 bağımsız bölümün değeri 420.000,00 TL'dir.
Kıymeti : 420.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası 2. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2823 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR