MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078285
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 4+1
: 194
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1997 ESAS
Muhammen Bedeli
:
488,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:35
İkinci Satış Günü
:
11.02.2020 10:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2019/1997 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, HİSAR Mahallesi, 1452 Ada, 14 Parsel 2.kat 5 nolu bağımsız bölüm; Keşfe konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat(+2,50 kotu), zemin kat 1.normal kat, 2 normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının bodrum katı (+2,50 kotu) dairelere ait eklentiler olan odunluk ve garaj amaçlı olarak, üst katları ise çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı söve kaplaması da yapılmış olan sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastiktir. Yapı asansörlü bir yapı olup, asansör keşif tarihi itibariyle çalışır durumdadır. Keşfe konu 5 nolu bağımsız bölüm numaralı dubleks daire yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 2.normal katının batı(yol) cephesinde bulunan dubleks dairedir. Manavgat Tapu Müdürülüğü arşivinde bulunan mimari projesine göre; Dairenin alt katı, antre, WC&lavabo, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, dairenin üst katı ise; antre, banyo, 2 adet çocuk odası, içerisinde ebeveyn banyosu bulunan yatak odası ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Dairenin balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 194 m2 inşaat alanına sahiptir. Bağımsız bölüm net alanı ise 131 m2 dir. Tapu Takdiyatında Otopark bedeline ilişkin taahhütname şerhi bulunmakta olup, bu şerh ile birlikte satılacaktır.
Kıymeti : 488.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Otopark bedeline ilişkin taahhütname şerhi vardır.diğer şerhler dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 11/02/2020 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1997 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR