MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049658
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 4+1
: 139
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/561 ESAS
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 10:50
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ
2019/561 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, 1611 Ada, 1 Parsel, HİSAR Mahallesi, 9 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz, 570,00 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 25.04.2014 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 6/34 arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı, 2. Kat 9 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının her bir katı üç daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi yer yer dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile de kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı bakımlı bir görünüme sahiptir. 9 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire, yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 2. normal katının güneybatı cephesinde bulunan dubleks dairesidir. Projesine göre dairenin alt katı; antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, dairenin üst katı ise; antre, banyo, kiler, 2 adet yatak odası, çalışma odası ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin alt ve üst katlarının fiiliyatta birbirinden ayrılarak, 2 ayrı daire şeklinde kullanılır durumda olduğu görülmüştür. Fiiliyattaki durumuna göre dairenin alt kat seviyesi; antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, dairenin üst kat seviyesi ise; antre, banyo, 2 adet yatak odası, oturma odası, mutfaklı salon ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları lake kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları yer yer duvar kağıdı da yapılmış olan alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 104 m²(alt kat)+109m²(üst kat)=213m² civarında inşaat alanına sahiptir.* 03.07.2017 tarihinde Resmi Gazete?de yayınlanmış olan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği?ndeki tanımına göre; bağımsız bölüm, net alanı 139 m² olarak hesaplanmıştır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi, 1611 ada 1 parsel numaralı taşınmaz üzerinde bulunan, 2. Kat, 9 numaralı Dubleks Mesken vasıflı bağımsız bölümün değeri 280.000,00TL'dir. Adresi : Kavaklı Mahallesi, 6521 Sokak, No:10, Yıldız Apartmanı, Kat:2, Daire No:9 Manavgat / ANTALYA
Kıymeti : 280.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:50 - 10:55 arası 2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/561 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR