MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180862
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. PAZARCI MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 28.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/848 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 10:20
Satış Yeri
:
Adliye bahçesi, C Giriş Kapısı, Açıkotopark alanı, Manavgat / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ
2017/848 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, PAZARCI Mahallesi, 1569 Ada, 6 Parsel, 3.kat 13 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz; Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmış, parsel konum itibariyle Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde kalmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel, çevresinde konut ve ticari amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır. Keşfe konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu zemin kat 1.normal kat, 2 normal kat, 3.normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise kısmen eski tip ahşap, kısmen de plastiktir. Yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda eski ve yıpranmış bir görünüme sahiptir.Keşfe konu 13 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 3.normal katının Dr. Asım Okur Meydanı ve ASAT cephesinde kalan dubleks dairesidir. Yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürülüğü arşivinde bulunan mimari projesine göre; dairenin alt katı; antre, mutfak, banyo, çocuk odası ve salon mahallerinden oluşmakta, üst katı ise; antre, mutfak, banyo, çocuk odası, yatak odası ve teras mahallerinden oluşmakta, projesine göre daire balkonu ile birlikte yaklaşık 130 m2 civarından inşaat alanına sahip olup, bağımsız bölümün net alanı ise 105 m2 olarak hesaplanmıştır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Parsel üzerindeki yapının kat irtifakı kurulmuş olup, bağımsız bölüm üzerinde ipotek ve haciz şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Adliye bahçesi, C Giriş Kapısı, Açıkotopark alanı, Manavgat / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/848 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR