MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047368
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/995 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
06.12.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/995 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Emek Mah. Kuyumcu yeri mevki 1768 ada 4 parsel , 2. Kat 9 nolu bağımsız bölüm dubleks mesken tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmaz kaydı üzerinde 17/03/2016 gün ve 5322 yevmiye ile otopark bedeline ilişkin taahhütname bulunmakta olup tescil işlemi yapılacaktır.Antalya İli, Manavgat İlçesi, Emek Mahallesi, 3086 Sokak, No:7, Kat:2, Daire No:9 nolu dublekstir. Bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 1768 ada 4 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Emek Mahallesinde, Barbaros Caddesinin 500 m kadar doğusunda, Manavgat Meslek Yüksek Okulunun 50 m kadar kuzeyinde, 3086 sokak üzerinde ve bu yola kuzey yönden cepheli durumda olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesine 2 km, Manavgat Devlet Hastanesine de 2,8 km mesafede bulunmaktadır. Hudutları itibari ile parselin kuzeyi yol (3086 sokak), diğer cepheleri ise komşu parseller ile çevrilidir. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, çevresinde konut ve ticari amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı zemin kat, asma kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi yer yer dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen alüminyum, kısmen plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı asansörlü bir yapı olup, asansör keşif tarihi itibari ile çalışmamaktadır. Yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının zemin katı asma katı ile birlikte 2 adet dükkan, 1. normal katı 3 adet daire, 2. normal katı ise çatı katı ile birlikte 4 adet dubleks daire olarak tasarlanmıştır. Keşfe konu daire, yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 2. normal katının güneydoğu cephesinde (merdivenden çıkınca hemen soldaki ilk daire) bulunan 9 bağımsız bölüm numaralı dubleks dairesidir.Projesine göre dairenin alt katı; antre, banyo&wc, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, üst katı ise; antre, banyo&wc, 2 adet çocuk odası, yatak odası ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 138 m² civarında inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : Manavgat (Antalya) 1. Etap (Merkez Bölgesi) 1/1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planında “Ticaret + Konut Alanı” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,40’ı geçemez ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 06/12/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/995 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR