MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024597
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/307 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
11.09.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/307 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi yukarı mah. 1942 ada 3 parsel 3. Kat 13 nolu bağımsız bölüm dubleks mesken tam hisse itibarı tapu maliki adına kayıtlıdır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Yayla Mahallesi, 2506 Sokak, Kadir Demir Apartmanı, No:2, Kat:3, Daire No:13 nolu dairesidir. Manavgat İlçesi, Yayla Mahallesinde, Toros İlköğretim Okulunun 200 m kadar kuzeydoğusunda, Bayır Mezarlığının 350 m kadar batısında, Mehmet Akif Caddesi ile 2504 sokak ve 2506 sokaklar arasında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesine 600 m, Manavgat Devlet Hastanesine de 1.300 m mesafede bulunmaktadır. Hudutları itibari ile parselin kuzeyi yol (Mehmet Akif Caddesi), güneyi yol (2504 sokak), doğusu yol (2506 sokak), batısı ise komşu parsel ile çevrilidir. Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, çevresinde konut ve ticari amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır. Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Keşfe konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat, 3. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının bodrum katı sığınak, dairelere ait eklentiler olan odunluklar, kapıcı dairesi ve bir adet daire amaçlı olarak, üst katları konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastik olup, yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Keşfe konu dubleks daire yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 3. normal katının kuzeydoğu cephesinde bulunan 13 bağımsız bölüm numaralı dubleks dairesidir. Yapının Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi tarafımızdan incelenmiş olup, projesine göre dairenin alt katı; antre, wc&lavabo, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, dairenin üst katı ise; antre, banyo, yatak odası, çocuk odası ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelerde ise, keşfe konu dairenin fiiliyattaki kullanımında, dairenin üst katında 2. bir çocuk odasının daha yapılması gibi bir kısım değişiklikler yapılmış durumda olduğu görülmüştür. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 153m² civarında inşaat alanına sahiptir. bağımsız bölümün net alanı 103 m² olarak hesaplanmıştır.
İmar Durumu : Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Ticaret + Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam ve 4 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/09/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 11/10/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/307 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR