MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985311
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. PAZARCI MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 25.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/307 Talimat
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 09:40
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/307 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Pazarcı mah. 1998 ada , 7 parsel , zemin kat , 2 nolu bağımsız bölüm tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Manavgat İlçesi, Sanayi Mahallesi, 2053 Sokak, No: 26, Kat:Zemin, Daire No: 2 dir. Keşfe konu bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 1998 ada 7 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Pazarcı (Sanayi) Mahallesinde, Barbaros Caddesi?nin 550 m kadar güneydoğusunda, Manavgat Sanayisinin hemen kuzeyinde, 2053 sokak üzerinde ve bu yola güney yönden cepheli durumda olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesi'ne 1.850 m, Manavgat Devlet Hastanesi'ne 2.850 m, Manavgat Irmağı?na da 1.350 m mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin güneyi yol (2053 sokak), diğer cepheleri ise komşu parseller ile çevridir. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel, çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Keşfe konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Bu yapı bodrum kat (+2,50 kotu), zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı söve kaplaması yapılmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür.Yapının bodrum katı (+2,50 kotu) dairelere ait eklentiler olan odunluk&garaj, üst katları ise çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmış olup, yapı keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir. Keşfe konu 2 bağımsız bölüm numaralı daire yapının zemin katının doğu cephesinde (merdivenden çıkınca sağ tarafında) bulunan dairesidir.Keşif tarihi itibari ile kapalı olması dolayısı ile dairenin içine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden, hemen karşısında bulunan 1 bağımsız bölüm numaralı komşu dairesi üzerinden ve mimari projesi üzerinden gerekli incelemeler yapılmıştır.Projesine göre daire antre, wc&lavabo, banyo, 2 adet çocuk odası, yatak odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Keşif tarihi itibari ile konut olarak kullanılır durumda olan daire, balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 115 m² civarında inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda ‘’Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; ayrık nizam ve 3 kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Çayyazı mah. Arapköy mevki 1098 ada 1 parsel , 2. Kat. 14 nolu bağımsız bölüm tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Manavgat İlçesi, Çağlayan Mahallesi, 7506 Sokak, No:1, Kat:2, Daire No:14 dir. Keşfe konu bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 1098 ada 1 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Çayyazı (Çağlayan) Mahallesinde, Manavgat Devlet Hastanesinin 150 m kadar güneydoğusunda, Zeynel Şenol Köprüsünün 150 m kadar kuzeybatısında,Hastane Caddesi ile 7506 sokak arasında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesi'ne 850 m, Manavgat Irmağına da 150 m mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin batısı yol (Hastane Caddesi), doğusu yol (7506 sokak), kuzeyi ise komşu parseller ile çevridir. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel, çevresinde konut ve ticari amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Keşfe konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Bu yapı bodrum kat, zemin kat, asma kat, 1. normal kat, 2. normal kat, 3. normal kat, 4. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile de kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen alüminyum, büyük oranda plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür.Yapı asansörlü bir yapı olup, asansörü keşif tarihi itibari ile henüz çalışmamaktadır.Yapının bodrum katı sığınak ve garaj amaçlı olarak, zemin katı asma katı ile birlikte 6 adet dükkan amaçlı olarak, üst katları ise her bir katta 5?er adet daire olmak üzere konut amaçlı olarak tasarlanmış olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Keşfe konu 14 bağımsız bölüm numaralı daire yapının 2. normal katının kuzeybatı cephesinde bulunan dairesidir. yapının dış cephesi üzerinden ve mimari projesi üzerinden gerekli incelemeler yapılmıştır.Projesine göre daire antre, banyo&wc, içerisinde ebeveyn banyosu bulunan yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Daire, balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 128m² civarında inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda ‘’Ticaret+Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; ayrık nizam ve 5 kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/06/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/307 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR