MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01002873
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 27.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/219 Talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
23.08.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/219 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Hisar mah. 1510 ada , 8 parsel , 2. Kat , 11 nolu bağımsız bölüm tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Aşağı Hisar Mahallesi, 4594 Sokak, Kardelen Apartmanı, No:9, Kat:2, Daire No:11 nolu dairedir.bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 1510 ada 8 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Aşağı Hisar Mahallesinde, Güllük Caddesinin 50 m kadar kuzeyinde, Demokrasi Bulvarının 350 m kadar güneydoğusunda, Hisar Caddesinin 250 m kadar batısında, Perşembe Pazarı Pazar Yerinin 200 m kadar güneybatısında, 4594 sokak üzerinde ve bu yola güney yönden cepheli durumda olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Irmağı?na 300 m, Manavgat Belediyesine 1 km, Manavgat Devlet Hastanesine de 1,7 km mesafede bulunmaktadır. Hudutları itibari ile parselin güneyi yol (4594 sokak), diğer cepheleri ise komşu parsel ile çevrilidir. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, yakın çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır. Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat (+2,50 kotu), zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının bodrum katı (+2,50 kotu) sığınak ile dairelere ait eklentiler olan garaj ve odunluklar olarak, üst katları ise her bir katta 4 daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastik olup, yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Keşfe konu daire yapının 2. normal katının kuzeybatı cephesinde (merdivenden çıkınca karşı sol tarafında) bulunan 11 bağımsız bölüm numaralı dairesidir. Projesine göre daire; antre, kiler, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 130 m² civarında inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : Hisar Mahallesi 1510 ada 8 parsel numaralı taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 23/08/2019 günü 10:45 - 10:55 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/219 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR