MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 daire icradan satılıktır.

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980221
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3711 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
266,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
26.07.2019 10:40
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/3711 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, 1600 Ada, 13 Parsel, HİSAR Mahallesi, 5 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz, 487,00 m² yüzölçümünde, Kargır Apartman vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Taşınmazın kat mülkiyetine tabi 1/6 arsa paylı, Mesken vasıflı, 2. Kat 5 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının her bir katı çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise kısmen ahşap, kısmen de plastiktir. Satışa konu daire bu yapının 2. normal katının doğu (yol) cephesinde (merdivenden çıkınca sol tarafında) bulunan 5 bağımsız bölüm numaralı dairesidir. Dairenin Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi tarafımızdan incelenmiş olup, daire antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin salon ve hemen yanında bulunan odasının arasında, odalar arası geçiş amaçlı büyük bir kapı bulunmakta olup, bu kapı açılarak salon mahalli daha geniş bir şekilde kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları eski tip ahşap kapı, cephe doğramaları eski tip ahşap, duvarları sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de eski tip ahşap olup, daire oldukça bakımsız ve yıpranmış bir görünüme sahiptir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 135m² civarında inşaat alanına sahiptir. Bağımsız bölümün net alanı 96m² olarak hesaplanmıştır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi, 1600 ada 13 parsel numaralı taşınmaz üzerinde bulunan, 2. Kat, 5 numaralı Mesken vasıflı bağımsız bölümün değeri 266.000,00TL'dir. Adresi : Aşağı Hisar Mahallesi, 4507 Sokak, No:16, Kat:2, Daire No:5
Kıymeti : 266.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:40 - 10:50 arası 2. Satış Günü : 26/07/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3711 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR