MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940546
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/916 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 10:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/916 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İl, Manavgat İlçe, 1452 Ada, 1 Parsel, Hisar Mah. 1.kat, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, 771,00 m2 yüzölçümü, 1/8 arsa payılı Kargir Apartman vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat mülkiyeti tesis edilmiştir. Mesken vasıflı, 1. Kat 3 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu Cahit DEMİRKIRAN (Fikri oğlu) adına kayıtlıdır. Bağımsız bölümün E-2 odunluk, G-2 Garaj eklentisi vardır. Satışa konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat (+2,50 kotu), zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat, 3. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının bodrum katı sığınak ve dairelere ait eklentiler olan garaj-odunluklar olarak, diğer katlarının her biri ise çift daire konut olarak kullanılmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastiktir. Yapı asansörlü bir yapı olup, asansör keşif tarihi itibari ile çalışır durumdadır. Yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Keşfe konu 3 bağımsız bölüm numaralı daire yapının 1. normal katının batı cephesinde (köşe başında-merdivenden çıkınca sağ tarafında) bulunan dairesidir. Keşif tarihi itibari ile kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden, örnek olarak bakılan karşı dairesi üzerinden ve mimari projesine göre daire, antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Örnek olarak bakılan dairenin ise giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları eski tip ahşap kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de ahşaptır. Projesine göre daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 125m² civarında inşaat alanına sahiptir.Keşfe konu bağımsız bölüm mimari projesinde yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 94m² olarak hesaplanmıştır. Mimari projesine göre yapının; 24.10.1997 tarih ve 156-30/30 ruhsat numaralı ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.
Adresi :Aydınevler Mahallesi, 5575 Sokak, Aydın Apartmanı, No:3, Kat:1, Daire No:3, Manavgat/Antalya
Yüzölçümü : 771,00 m2
Arsa Payı : 1/8
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 21.11.2018 tarih ve E.22452 sayılı yazısına göre, kıymet takdirine konu Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi 1452 ada 1 parsel; Manavgat (Antalya) 1. Etap (Merkez Bölgesi) 1/1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planında “Konut Alanı’’ kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal=1,20 ve Hmax=5 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. lehine ipotek ve 150/c şerhi, icrai ve ihtiyati haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/916 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR