MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 3+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889611
Şehir : Antalya / Manavgat
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/919 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.01.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 09:40
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2017/919 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Yukarı mahalle , 2043 ada ,6 parsel , 4 adet kargir apartmandaki 1 . Blok 3. Kat bodrum , bağımsız bölüm no: 53 nolu konut niteliğindeki taşınmaz tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Bağımsız bölüm Manavgat İlçesi, Salkımevler Mahallesi?nde, Toplu Konutların kuzeyde bulunan bloklarından 1. Bloğun, 3. Bodrum kat seviyesinde bulunan, 53 numaralı dairesidir. Bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 2043 ada 6 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Yukarı (Salkımevler) Mahallesinde, Remzi Güven Caddesinin 500m kadar kuzeyinde, 60. Yıl İlköğretim Okulunun 400m kadar kuzeyinde, toplu konut bloklarından kuzey tarafta bulunan blokların olduğu yerde bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesine 1.800m, Manavgat Devlet Hastanesine 2.200m, Manavgat Irmağına da 70m mesafede bulunmaktadır.Hudutları itibari ile parselin güneyi, doğusu ve batısı yollar, kuzeyi ise komşu parsellerle çevrilidir.Parsel çevresin bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel, çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır. Keşfe konu parsel üzerinde konut amaçlı olarak tasarlanmış olan toplam 4 adet, betonarme karkas, çok katlı yapı bloğu bulunmaktadır.Yapıların dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastiktir. Keşfe konu 1. Blok, 3. Bodrum kat, 53 bağımsız bölüm numaralı daire, parsel üzerinde bulunan bloklardan, parselin kuzeybatı cephesinde bulunan 1. Bloğunun, batı (ırmak) cephesinde bulunan ve teraslama şeklinde inşa edilmiş olan bölümü üzerinde bulunan dairelerinden, aşağıdan yukarıya doğru sayıldığı zaman 3. sırasında bulunan dairesidir.Keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelere göre daire geniş bir giriş terası, antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, 2 adet çocuk odası, mutfaklı salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Dairenin giriş kapısı ahşap kapı, iç kapıları panel kapı, zemin kaplamaları seramik, duvarları alçı sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastiktir.Daire keşif tarihi itibari ile oldukça yıpranmış ve bakımsız bir görünüme sahiptir.Yapılan incelemelere göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 150m² civarında inşaat alanına sahiptir. bağımsız bölümün net alanı 86m² olarak hesaplanmıştır.
İmar Durumu : Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda ‘’Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları Ayrık Nizam, Emsal (E)=1,20, hmax=12 kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/01/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/919 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR