MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944468
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ŞELALE MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3479 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/3479 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili, Manavgat ilçesi, Yukarı Mahallesi,1904 ada 6 parsel numaralı taşınmaz, 650,00 m² yüzölçümünde, arsa vasfında kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. Taşınmazın kat irtifakına ayrılan 21/131 arsa paylı, Dubleks Mesken vasıflı, 2. Kat 7 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Bağımsız bölümün E-7 odunluk eklentisi vardır. Taşınmazın tapu kaydında "6306 sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır." Beyanı bulunmaktadır. Taşınmaz Antalya İli Manavgat İlçesi yerleşim alanı içerisinde, Şelale Mahallesi 3587 sok. üzerinde yer almaktadır. Parsel üzerinde, 2-3 yıllık betonarme- karkas bir yapı bulunmaktadır. Bağımsız bölüm, bu yapının 2. katında bulunan, 7. bağımsız bölüm nolu dubleks meskendir. Yapının dış ve iç cepheleri sıva üstü boyalı , merdiven sahanlıkları paledyen kaplı ve demir korkuluklu, giriş kapısı demirden, çatısı kiremitle kaplıdır. Bağımsız bölüm,güney, doğu ve batı cephelidir. 7 numaralı dubleks bağımsız bölümün alt katının : Antre+ Tuvalet ve banyo+ Çocuk odası+ Salon ve Mutfak ile 1 adet balkon, dubleks katının ise: Antre+ Çocuk odası+ Banyo+ Kiler ve 1 adet teras mahallerinden oluşmaktadır. E7 odunluk eklentisi mevcuttur. Yapı asansörlü bir yapıdır. Bağımsız bölümün, giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, oda yer döşemeleri laminant parke ,iç kapı kanatları ahşap kapı, ıslak hacim zemin ve duvar kaplamaları ise tamamen seramikle kaplıdır. Mutfak tezgahı mermer, alt ve üst dolapları ve güneş enerjisi mevcuttur. Dubleks merdiveni ahşaptandır. 11.52 m² açık çıkma balkon alanı, 21.89 m² teras alanı ve eklentisi hariç ,toplam 90.73 m²net kullanım alanındadır. Antalya ili, Manavgat ilçesi, Yukarı Mahallesi, 1904 ada 6 nolu parsel üzerinde bulunan, 2.Kat, 7 numaralı Dubleks Mesken vasıflı bağımsız bölümün değeri 350.000,00TL.'dir.
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
Adresi : Antalya İli. Manavgat İlçesi, Şelale Mahallesi, 3587 Sokak No 5 2. Kat Daire No 7 Manavgat / ANTALYA
İmar Durumu : Dosyasında Mevcuttur
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3479 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR