MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153755
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 72
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1915 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.05.2020 09:35
İkinci Satış Günü
:
05.06.2020 09:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2016/1915 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili, Manavgat ilçesi, Sarılar Mahallesi, 243 ada 1 parsel numaralı taşınmaz, 656,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 11.01.2013 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 1/9 arsa paylı, Mesken vasıflı, 2. Kat 9 numaralıbağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. beyanlar hanesinde AT 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasınatabidir şerhi bulunmaktadır. Bu şerh ile birlikte satılacaktır.Parsel, çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Satışa konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastiktir. Yapının zemin katı 1 adet dükkan (keşif tarihinde ‘’ÖZBEK MARKET’’ ismi ile işletilir durumda olan dükkan) ve 2 adet daire amaçlı olarak, üst katları ise her bir katta 3 adet konut amaçlı olarak tasarlanmış olup, yapı keşif tarihinde belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Satışa konu 9 bağımsız bölüm numaralı daire yapının 2. normal katının kuzey (yol) cephesinde bulunan dairesidir. Keşif tarihinde kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi üzerine göre daire; antre,wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 72m² civarında inşaat alanına sahip olupnet alanı 52m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesi, Demokrasi Caddesi, No:65, Kat:2, Daire No:9
Yüzölçümü : 656 m2
Arsa Payı : 1/9
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 02.09.2019 tarih ve E.15904 sayılı yazısına göre, Sarılar Mahallesi 243 ada 1 parsel numaralı taşınmaz; Sarılar 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda ‘’Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,30, KAKS=0,90 ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :İpotek ve icrai haciz şerhleri ile vesayet şerhi ve beyanlar hanesinde AT 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasınatabidir şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 11/05/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 05/06/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1915 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR