MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01102709
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 19.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/410 TLMT
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/410 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, 743 Ada, 4 Parsel, HİSAR Mahallesi, 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz 487,00 m² yüzölçümünde Arsa vasfıyla 1/6 arsa paylı Mesken vasıflı tamamı borçlu adına tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz; Manavgat 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut Alanları" içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam ve 3 kat olarak tanımlanmıştır. Parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Bu yapı zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen eski tip ahşap, kısmen plastiktir.Yapının her bir katı çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmış olup, binanın kuzey (yol) cephesinde bulunan dairelerin merdiveni ayrı yapılmış, binanın güney cephesinde bulunan dairelerin merdiveni de ayrı yapılmıştır.Yapı oldukça eski ve yıpranmış bir görünüme sahiptir. 3 bağımsız bölüm numaralı daire yapının 1. normal katının kuzey (yol) cephesinde bulunan dairesidir. Mimari projesine göre daire; antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Dairenin giriş kapısı ve iç kapıları eski tip ahşap kapı, duvarları sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de eski tip ahşap kaplamadır. Daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 115 m² civarında inşaat alanına sahiptir, net alanı 84 m² olarak hesaplanmıştır.
*Yapının; 26.05.1987 tarih ve 72 cilt, 19 sahife, 19 dosya numaralı "Yapı Ruhsatı" (yeni yapı için verilmiş) 23.05.1996 tarih ve 144-25/25 ruhsat numaralı "Yapı Ruhsatı" (ilave kat için verilmiş)14.05.1991 tarih ve 61 cilt, 21 sayfa, 21 evrak numaralı "Yapı Kullanma İzin Belgesi" (devam eden yapının biten kısmı için verilmiş-3 nolu bağımsız bölüm konut için verilmiş) Bulunmaktadır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar (Bahçelievler)Mahallesi, 743 ada 4 parsel numaralı taşınmaz üzerinde bulunan, 1. Normal Kat, 3 numaralı Mesken vasıflı bağımsız bölümün değeri 190.000,00TL'dir. Adresi : Bahçelievler Mahallesi, 5033 Sokak, Özer Apartmanı, No:8, Kat:1, Daire No:3
Kıymeti : 190.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası 2. Satış Günü : 17/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/410 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR