MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043948
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SİDE MAH. / SİDE
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 30.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/82 TLMT
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/82 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Side Kemer Mahallesi, 458 ada 1 parsel numaralı taşınmaz, 11.393,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlı olup kat irtifakı tesis edilmiştir. 22.07.1994 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, Satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 7/588 arsa paylı, Mesken vasıflı, A Blok 1. Kat 10 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz üzerinde beyanlar hanesinde 10.06.1976 tarihli 834 yevmiye numaralı “Eski eserdir” şerhi bulunmaktadır.bu şerh ile birlekte satılacaktır.Satışa konu bağımsız bölümüm üzerinde bulunduğu parsel üzerinde bir adet site bulunmaktadır. Parsel üzerinde bloklar halinde yapılmış konut amaçlı yapılar ile yüzme havuzu vb. ortak kullanım alanları bulunmakta olup, parselin bunlar dışında kalan bölümleri yürüyüş yolları yapılarak, çim ekilerek yada çeşitli süs bitkileri dikilerek değerlendirilmiştir. Parsel üzerinde bulunan bloklar zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapıların dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastik olup, yapılar keşif tarihinde belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu A Blok numaralı yapı parselin kuzeybatı köşesinde bulunan bloğu olup,10 bağımsız bölüm numaralı daire ise bu bloğun 1. normal katının, kuzey cephesinde (merdivenden çıkınca sağ tarafında) bulunan dairesidir. Keşif tarihinde kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi üzerinden incelemeler yapılmıştır. Projesine göre daire, antre, banyo&wc, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 80 m² civarında inşaat alanına sahiptir. Bağımsız bölümün net alanı 52 m² olarak hesaplanmıştır.Yapının; ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Side Mahallesi, 503 Sokak, No:4, Blok: A, Kat:1, Daire No:10
Yüzölçümü : 11.393,00 m2
Arsa Payı : 7/588
İmar Durumu : Manavgat Belediye’sinden sözlü olarak edinilen bilgilere göre keşfe konu taşınmaz, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı’nda ‘’Konut Alanı (K1)’’ kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal (E)=0,45 ve Yençok=3 Kat (12,00m) olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz üzerinde, 10.06.1976 tarihli 834 yevmiye numaralı “Eski eserdir” şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR