MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039530
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : A. HİSAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/82 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/82 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi, 1600 Ada, 14 Parsel, Zemin Kat:2 Nolu Bağımsız Bölüm, 467 m2 yüzölçümü, 1/6 arsa paylı, mesken nitelikli, tam hissesi borçlu adına kayıtlı kat irtifakı kurulmuş taşınmazın satışa konu parsel üzerinde zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşan bir adet yapı bulunmaktadır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları eski tip ahşap olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça eski ve yıpranmış bir görünüme sahiptir.Yapının her bir katı çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmış olup, keşif tarihinde yerinde yapılan incelemelerde, yapının zemin katının yol cephesinde bulunan dairesinin bir bölümünün daireden ayrılarak ve yol cephesine demir malzemeler vasıtası ile çıkma yapılarak dükkana dönüştürülmüş ve‘’EMEK MARKET’’ismi ile işletilir durumda olduğu görülmüştür.Keşfe konu 2 bağımsız bölüm numaralı daire yapının zemin katının batı cephesinde (yol cephesinde-merdivenden çıkınca sağ tarafında) bulunan dairesidir.Mimari projesine göre daire antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Keşif tarihinde yapılan incelemede daire geniş bir antre, wc&lavabo, banyo, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta olup dairenin zemin kaplamaları kısmen mozaik, kısmen seramik, duvarları sıva üstü boya, giriş kapısı, iç kapıları ve cephe doğramaları ise çok eski tip ahşap malzemeden yapılmıştır.Projesine göre daire, balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 110m² civarında inşaat alanına sahiptir.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Aşağı Hisar Mahallesi, Hükümet Caddesi, Özer Apartmanı, No: 35, Kat:Zemin, Daire No: 2.
Yüzölçümü : 467 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 18.01.2018 tarih ve E.1430 sayılı yazısına göre taşınmaz; ‘’Konut Alanı’’ kapsamında kalmakta olup, yapılaşma koşulları Ayrık Nizam, TAKS=0,40’ı geçemez ve 3 kat olarak imarlı durumdadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kat irtifakı kurulmuş durumda olup, bağımsız bölüm üzerinde İpotek ve Haciz Şerh’leri vardır.
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/82 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR