MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039427
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 19.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/714 Talimat
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 09:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/714 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Sarılar Mah,226 ada 11 parsel numaralı taşınmaz, 7.173,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 17.09.2013 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın,kat irtifakına ayrılan 1/78 arsa paylı, Mesken vasıflı, E Blok Zemin Kat 1 numaralıbağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel üzerinde ‘’MAYA KENT’’ adında bir adet site bulunmaktadır. Parsel üzerinde bloklar halinde yapılmış konut amaçlı yapılar ile oyun parkı, 2 adet yüzme havuzu vb. ortak kullanım alanları bulunmakta olup, parselin bunlar dışında kalan bölümleri yürüyüş yolları yapılarak, çim yada çeşitli süs bitkileri dikilerek değerlendirilmiştir. Parselin bahçe düzenlemesi oldukça düzgün ve bakımlı bir görünüme sahiptir.Dairenin üzerinde bulunduğu E Blok numaralı yapı zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit malzeme ile örtülmüş durumda olup,Yapının her bir katı çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır.Satışa konu daire; antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir.Keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir. Projesine göre daire balkonları ile birlikte yaklaşık 95m² civarında inşaat alanına sahiptir.Dairenin net alanı 66m² olarak hesaplanmıştır. Projesine göre yapının;26.06.2013 tarih ve 2013/69-E ruhsat numaralı ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesi, Demokrasi Caddesi,No:75 MAYAKENT Sitesi, Blok:E, Kat:Zemin, Daire No:1.
Yüzölçümü : 7.173 m2
Arsa Payı : 1/78
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 29.08.2018 tarih ve E.16455 sayılı yazısına göre taşınmaz; Sarılar 1/1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planında “Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,30, KAKS=0,90 ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve Kamu Haczi.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/714 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR